LékárnyAkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Jaké jsou nejčastější příčiny zánětu či zápalu močových cest?

10. 5. 2021
Jaké jsou nejčastější příčiny zánětu či zápalu močových cest?

Zánět či zápal močových cest se nejčastěji projevuje pálením či řezáním při močení. Jde o nepříjemné onemocnění, které je ale dobře léčitelné. Které příznaky není radno podceňovat?

Příznaky zánětu močového měchýře

Zánět močového měchýře se projevuje častým a neodkladným nutkáním na močení. Pacienty trápí pálení a řezání při močení, zejména při konci močení. Moč je kalná a může obsahovat i nepatrné stopy krve. Nemocný pociťuje bolesti v podbřišku a má zvýšenou teplotu. Neléčený zánět se může velmi snadno rozšířit až do ledvin.

S projevy zánětu močového měchýře se setkává během života až 50 % žen, ale i dětí. Ženy a děti jsou zánětem močového měchýře ohroženy nejčastěji v souvislosti s hormonálními změnami (menstruace, těhotenství a menopauza) nebo také nachlazením

Původci zánětu močového měchýře

Mezi hlavní původce zánětu močových cest patří bakterie, nejčastěji Escherichia coli (cca 80-90 % infekcí). Jde o bakterii, která patří k přirozené mikroflóře člověka a umí být člověku prospěšná, protože produkuje látky zabraňující rozšíření škodlivých patogenních bakterií ve střevech. Pokud se ale tato bakterie dostane do močového ústrojí a není zajištěn dostatečný pitný režim, aby byl močový měchýř dostatečně proplachován, dochází k usazování a množení bakterií, což vede k zánětu močového měchýře. Dalšími příčinami mohou být i kvasinkové infekce, močové kameny, zúžení močové trubice nebo cukrovka.

Pokud trpíte akutním zápalem močových cest, opakovanými záněty či potřebujete předejít těmto nepříjemným problémům, přesně vám je určen URO Help Forte.

Jde o komplexní doplněk stravy s účinnou kombinací standardizovaného extraktu kanadské brusinky, vysoce biodostupného kurkuminu, D-manosy a vitaminu C.

URO Help Forte je, díky svému unikátnímu složení, vhodný a bezpečný pro děti od 3 let.

💡 Kanadské brusinky jsou nejznámějším bojovníkem proti těmto onemocněním, i jako ochránce a prevence před jejich vznikem. Vysoký obsah proanthocyanidinů se váže na bakterie, zabraňuje jim přilnout ke stěnám močových cest a způsobit tak nepříjemnou infekci. Kurkumin má výrazné antioxidační vlastnosti. D-manosa  je monosacharid s netypickou konfigurací, který se v malé míře nachází v některých druzích ovoce. Má vlastnosti, které ji odlišují od ostatních cukrů – není prakticky metabolizována, a tak na ni není významná inzulínová odpověď. Na druhé straně je masivně vylučována do moči. Tam na sebe „váže” bakterie, které pak ztrácejí svoji schopnost uchycení ke sliznici močového měchýře. Vitamin C jako silný antioxidant přispívá k udržení normální funkce imunitního systému. Chrání buňky před oxidačním stresem, snižuje míru únavy a vyčerpání.

Mohlo by vás také zajímat