- Úvod
- Léky
- Chřipka a nachlazení
- Bolest těla
- Brufen Rapid 400mg 24 tablet
Zboží se nepodařilo přidat do košíku.
Popis
Přípravek Brufen Rapid obsahuje léčivou látku ibuprofen. Ta patří do skupiny léků, které se nazývají nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). NSAID poskytují úlevu změnou odpovědi organismu na bolest a horečku.
Brufen Rapid se používá k symptomatické léčbě mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, akutní bolest hlavy u migrenózního záchvatu s aurou nebo bez aury, bolest zubů, menstruační bolest, a k léčbě horečky a bolesti doprovázející nachlazení. Brufen Rapid tablety jsou také používány k symptomatické léčbě bolesti a zánětlivých kloubních onemocnění (např. revmatoidní artritidy), degenerativních onemocnění kloubů (např. osteoartróza) a při bolestivých otocích a zánětech po poranění měkkých tkání. Přípravek Brufen Rapid by měl být při jejich léčbě používán pouze na základě lékařského doporučení.
Neužívejte Brufen Rapid:
- Jestliže jste alergický(á) na ibuprofen nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
- Jestliže jste v minulosti měl(a) alergické reakce jako astma, dušnost, svědivou vyrážku, rýmu, po užití kyseliny acetylsalicylové (ASA) nebo jiných podobných léků proti bolesti (NSAID).
- Jestliže máte (nebo jste měl(a) dvě či více epizod) žaludeční vřed či krvácení.
- Jestliže jste v minulosti měl(a) perforaci trávicího traktu nebo krvácení po užití NSAID.
- Jestliže trpíte krvácením do mozku nebo jiným aktivním krvácením.
- Jestliže trpíte poruchami krvetvorby nezjištěné příčiny.
- Jestliže jste silně dehydratován(a) (způsobeno např. zvracením, průjmem nebo nedostatečným příjmem tekutin).
- Jestliže trpíte závažným selháváním jater, ledvin či srdce.
- Brufen Rapid je kontraindikován u dospívajících s tělesnou hmotností nižší než 40 kg nebo u dětí mladších 12 let.
Přípravek nesmí užívat ženy v posledních třech měsících těhotenství. Protizánětlivá/analgetická léčiva jako je ibuprofen mohou působit mírné zvýšení rizika srdečních nebo cévních mozkových příhod, především pokud jsou užívána ve vysokých dávkách. Neměl by se užívat současně s jinými nesteroidními protizánětlivými léky. Dlouhodobé užívání jakýchkoli léků proti bolesti při bolestech hlavy může vyvolat jejich zhoršení.
Dávkování
Dospělí, starší pacienti a děti od 12 let věku (s tělesnou hmotností nad 40 kg):
Bolest a horečka: Doporučená dávka přípravku je 400 mg (1 tableta) až třikrát denně podle potřeby. Nechte odstup alespoň 6 hodin mezi jednotlivými dávkami 400 mg (1 tabletou). Neužívejte více než 1200 mg (3 tablety) během 24 hodin.
Migréna: Doporučená dávka je 1 tableta 400 mg jednorázově. Pokud je to nutné, vezměte si 400 mg (1 tabletu) s odstupem 4 až 6 hodin. Neužívejte více než 1200 mg (3 tablety) během 24 hodin.
Revmatické onemocnění: Denní dávka se obvykle pohybuje mezi 400-600 mg třikrát denně. Maximální jednotlivá dávka nikdy nesmí přesáhnout 800 mg (2 tablety). Neužívejte více než 2400 mg (6 tablet) během 24 hodin. Vezměte prosím na vědomí, že délku léčby určí Váš lékař. Tablety Brufen Rapid se polykají celé a zapíjejí se dostatkem vody. Tablety nekousejte. Čtěte podrobně příbalový leták.
Složení
LÉČIVÁ LÁTKA JE IBUPROFENUM (VE FORMĚ IBUPROFENUM LYSINICUM). JEDNA 400 MG TABLETA OBSAHUJE IBUPROFENUM 400 MG (VE FORMĚ IBUPROFENUM LYSINICUM). POMOCNÉ LÁTKY TABLET JSOU MIKROKRYSTALICKÁ CELULOSA, KOLOIDNÍ BEZVODÝ OXID KŘEMIČITÝ (E551), KROSPOVIDON, POVIDON, MAGNESIUM-STEARÁT, MASTEK (E553B); POTAHOVÁ SOUSTAVA OPADRY II 85F18422 BÍLÁ (OBSAHUJE HYDROLYZOVANÝ POLYVINYL ALKOHOL, OXID TITANIČITÝ (E171), MAKROGOL (E1521), MASTEK (E553B)) A ČERNÝ INKOUST (OBSAHUJE ŠELAK, ČERNÝ OXID ŽELEZITÝ (E172), ROZTOK AMONIAKU (E527)).
Příbalový leták
Zařazení
Originální název | Brufen rapid 400mg tbl.flm.24 I |
Značka | BRUFEN |
Výrobce | Mylan Hungary Kft., Komarom |
Farmakoterapeutická skupina | PROTIZÁNĚTLIVÁ A PROTIREVMATICKÁ LÉČIVA |
EAN | 8594158893604 |
PDK | 3723179 |
SUKL | 0232999 |
ATC | IBUPROFEN |
Zařazení dle legislativy | Registrovaný léčivý přípravek |