Doprava zdarma nad 1 590 Kč | platby Benefit Plus kartou
×

A zase ta imunita!

3. 1. 2020
A zase ta imunita!
Slovo "imunita" pochází z latinského slova "immunitas" a je definováno jako odolnost organismu proti různým nemocem. Imunitní systém se skládá ze skupiny buněk a orgánů, které spolupracují a chrání tělo před negativními vlivy.

Imunitní orgány jsou umístěny po celém těle. Pokud imunitní systém selže nebo je oslaben, tělo je náchylnější k různým nemocem. Oslabená imunita se projeví častým nachlazením, opakovanými infekcemi, chřipkami, alergiemi, artritidou nebo dokonce rakovinou. Tzv. získaná imunita se vyvíjí po celý život na základě kontaktu s cizími částicemi, jako jsou bakterie, které nejsou zničeny přirozeným imunitním systémem a tvorbou protilátek.

Ideální pro posílení imunity je zdravý životní styl, častý pobyt na čerstvém vzduchu a dostatečný příjem ovoce a zeleniny, jakožto zdroje vitaminů a minerálů jako jsou selen, zinek a vitamíny C a D, které hrají zásadní roli v imunitních procesech. Podstatný je také dostatečný přísun luštěnin, celozrnného pečiva, rýže, jater, masa a ryb, vajec, česneku a cibule, mléčných výrobků a také přírodních rostlinných olejů. Alternativou jsou multivitaminové a multiminerálové přípravky ve formě tablet pro dospělé, pastilek a želatinových bonbonů pro děti, a to zejména ve věku od 3 let (Marťánci, Vibovit). V sirupech jsou tyto přípravky vhodné i pro děti od 1 roku (Marťánci, Multi-sanostol).

Přírodní léčiva a bylinky máme i v lékárně

Stojí za to zkusit bylinkové preparáty, které jsou vhodné obvykle až u dětí starších 1-3 let (vždy je nutné respektovat informace uvedené v příbalovém letáku). Mezi nejznámější doplňky napomáhající ke zvýšení imunity patří imunoglukan, přírodní látka podporující imunitu, která je vhodná jak pro děti, tak i pro dospělé. K dostání je zpravidla ve formě tekutého sirupu i kapslí a lze jej použít k prevenci, ale i při léčbě nachlazení či oparů.

Pro nemocné dospělé je výborná forma AKUT, je silnější a navíc obsahuje zinek.*

U dětí se doporučuje sirup, který je dávkován podle váhy dítěte.**

Imunoglukan a jeho nejdůležitější účinky:

  • Imunitní systém: pozitivní účinek imunoglukanu na imunitu člověka prostřednictvím stimulace jeho vlastního imunitního systému.
  • Stres a regenerace: je velmi účinný i vůči nadměrné fyzické (regenerace svalové tkáně) nebo psychické zátěži (stres).
  • Protinárodové účinky: podporuje imunitní systém při nádorových onemocněních a pomáhá při terapii.
  • Cholesterol a krevní tlak: může dostat pod kontrolu hladinu cholesterolu, má pozitivní vliv na snižování vysokého krevního tlaku.
  • Trávení: má vliv na růst probiotických kmenů některých prospěšných střevních bakterií ve střevním traktu.

Související články:

Víte, jak posílit imunitu?

Přinášíme pár tipů na podporu imunity našich dětí.

*Doplněk stravy pro krátkodobé užívaní. Obsažené složky přispívají k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
**Doplněk stravy obsahující imunoglukan a vitamin C. Přípravek nesmí užívat osoby s transplantovanými orgány, užívající imunosupresiva jen po doporučení lékaře. Není určeno pro děti do 3 let.

leaf small

Mohlo by vás také zajímat