LékárnyAkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Zaměřte se na podporu imunity

7. 10. 2020
Zaměřte se na podporu imunity

Dny se zkracují a teploty snižují. Před nedávnem jsme si užívali teplých slunečních paprsků, teď nás vítá mlha a mrholení a pomalu začínáme chystat čepice. Podzim a zima dávají našemu imunitnímu systému pořádně zabrat. Naštěstí jej ale můžeme podpořit.

Co je to vlastně imunita? Je to dokonale propracovaný systém, který nás chrání zevnitř i zvenčí – například před bakteriemi nebo viry. Jenomže aby byla opravdu funkční a dovedla nás ochránit i před nebezpečnými útočníky, potřebujeme, aby fungovala správně. V opačném případě jsme daleko citlivější vůči nejrůznějším onemocněním, které se vracejí, hůř se nám hojí rány anebo se cítíme neustále ospalí a unavení. Na naši obranyschopnost může negativně působit celá řada faktorů: od nedostatku spánku, přes stres, špatné stravování až po užívání antibiotik.

Bez „céčka“ se neobejdeme

Asi první, co nás napadne, pokud chceme o svoji imunitu pečovat, je vitamin C. A je to správně. Pověstné „céčko“ totiž působí jako antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před volnými radikály, podporuje tvorbu bílých krvinek a pro naši obranyschopnost je nepostradatelný. V našem těle jej neumíme skladovat, proto je důležitý jeho pravidelný přísun. Vitamín C si navíc neumíme sami vytvářet, musíme ho proto přijímat ve stravě. Nejlépe v čerstvé zelenině a ovoci. Nicméně vitamín C, jak známo, je citlivý na skladování a vaření. Během těchto dějů mění svoji strukturu, a ztrácí tak účinnost. Proto je vhodné jej doplňovat pomocí doplňků stravy. Vhodný je například GS Vitamin C 1000 se šípky, extra silný vitamin C navíc obohacený přírodní silou šípků. Šípky jsou totiž přírodním zdrojem vysokého obsahu vitaminu C, obsahují až 80krát více vitaminu C než například stejné množství citronu. 

Třapatka neboli echinacea – významný pomocník imunity

Třapatka, latinsky echinacea, podporuje imunitní systém a dokáže předcházet nachlazení. Název echinacea je odvozen od latinského slova echinos = ježek. Původem třapatky jsou prérie Severní Ameriky. Mezi domorodým obyvatelstvem byla třapatka používána jako velmi hodnotná léčivka. Mírnila bolesti zubů, používala se k hojení ran, pomáhala proti hadímu uštknutí, působí také proti kožním zánětům. Na konci 19. století se znalost echinacey rozšířila i do Evropy. V první polovině 20. století se užívaly echinaceové přípravky při chřipce a nachlazení, dokonce před érou antibiotik k léčbě různých infekcí. V 80. letech minulého století se zvýšil opět zájem o echinaceu jako prostředek ke zlepšení imunity našeho těla.

Třapatka má pozitivní účinek na imunitní systém. Při užívání třapatky je průběh nachlazení mírnější a probíhá kratší dobu. Také se ukázalo, že třapatka může předcházet chřipkové infekci. Pokud se rozhodnete užívat echinaceu jako imunostimulans buď ve formě kapek, nebo tablet, měli byste s tím začít hned při prvních příznacích nachlazení nebo ji užívat preventivně.

Pokud chcete podpořit svou imunitu v nadcházejícím období, vsaďte na kombinaci vitaminu C a echinacey. Doplněk stravy GS Echinacea FORTE 600 - extra silná dávka 600 mg echinacey z kořene, navíc obohacená o 500 mg vitaminu C pro účinnou a rychlou podporu imunity. Jestli preferujete samotný vitamin C, zvolte doplněk stravy GS Vitamin C se šípky, extra silný a extra účinný, navíc obohacený o přírodní sílu šípků ve speciální tabletě s postupným uvolňováním.

Mohlo by vás také zajímat