Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Začátkem roku Brody pilně cvičil a trénoval

15. 2. 2021
Začátkem roku Brody pilně cvičil a trénoval

O jakémsi pomalém rozjezdu ze začátku roku si v tandemu Veroniky a Brodyho určitě můžeme nechat zdát. Tahle dvojka je akční a rozhodně nezahálí a i když se většina z nás nachází v pomalejším zimním režimu, určitě to neplatí pro tuhle sehranou dvojici.

V lednu si oba užívali krásné malebné zimy na Vysočině a jelikož neradi zahálí, z Vysočiny se přesunuli zpět do Brna, kde poctivě trénovali všechny potřebné povely. Brody vytrvale trénoval odložení v náročném prostředí.

Například v místech, kde si ostatní psí kamarádi hrají, Brodeček musel ukázkově ležet na místě a čekat na paničku. A zvládl to samozřejmě na jedničku, je to přece velký psí školák. Brody také upevňoval povely, které již dobře zná a tak nádherně označoval první schod každého schodiště tím, že na něm zastavil. Takto vzorně pak bude informovat svého budoucího nevidomého pána.


Společně s Veronikou intenzivně trénovali také povel podej, při kterém musí Brdy spadenou věc nejen zvednout do zubů, ale také podat přímo do ruky. Tento povel samozřejmě Brody zvládá také bravurně. Zvednout hračku ze země je přeci jenom opravdu hračka. Ale co třeba malá tuba lepidla, která se stále kutálí dál a dál? Nebo například obojek, jehož uchopení do tlamy je poměrně nepříjemné? I tyto předměty Brody zvedá bez nějakých potíží a potěšil tím nejen samotnou Veroniku, ale také cvičitelky ve škole.

Na konci měsíce pak ještě stihli tradiční stříhání, které již bylo víc než nutné. Z medvěda se tak stal opět jemný pudlí kluk královské krve. 

Mohlo by vás také zajímat