Doprava zdarma nad 1 590 Kč | platby Benefit Plus kartou
×

Vyšetření mateřských znamének jako prevence rakoviny kůže

Vyšetření mateřských znamének jako prevence rakoviny kůže

V boji proti rakovině kůže je klíčová především včasná diagnostika. Každý rok je na světě diagnostikováno přes 200 000 nových případů melanomu, přičemž jde o jediný typ rakoviny, který je téměř viditelný pouhým okem. 90 % případů rakoviny kůže je léčitelných, pokud jsou odhaleny včas.

Cílem každoročně pořádaného vyšetření mateřských znamének pro naše klienty je zdůraznit důležitost prevence rakoviny kůže a to výzvou k aktivní účasti široké veřejnosti. Důležité je povzbudit každého jednotlivce, aby si více všímal ne­jen svých vlastních mateřských znamének, ale také znamének svých nejbližších. Je neuvěřitelné, že až 50 % lidí nikdy v rámci prevence nenavštíví dermatologa za účelem screeningu mateřských znamének a až 25 % lidí si samo nikdy nekontrolovalo stav svých znamének.

V letošním roce jsme pro vás připravili hned deset termínů, kdy si budete moci svá znaménka nechat zkontrolovat dermatologem. Stačí se objednat na konkrétní termín do konkrétní lékárny. Vyšetření dermatologem zabere jen pár minut vašeho času! Následně pak budete moci konzultovat s našimi lékárnicemi péči o vaši pokožku a vybrat vhodné přípravky pro její ošetření.

Jednotlivé termíny a způsob objednání najdete zde.

Prvotní samovyšetření se však dá poměrně dobře zvládnout pomocí oblíbené metody ABCDE. Tato metoda zahrnuje posouzení: asymetrie (A), okraje (B-border), barvy (colour-C), rozměru (diameter-D) a vývoje znamínka (evolution-E).

Nezapomeňte však, že nic nenahradí prohlídku u vašeho dermatologa! Vyšetření a kontrola znamének dermatologem zabere jen pár minut vašeho času a dokáže odhalit případné anomálie a nebezpečné známky rakoviny kůže.

A proto neváhejte a objednejte si svůj termín ještě dnes!

leaf small

Mohlo by vás také zajímat