LékárnyAkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

MILGAMMA N 40mg/90mg/0,25mg cps mol 100

Registrovaný léčivý přípravek

Přípravek se používá jako podpůrná léčba při onemocněních postihujících periferní nervový systém. 
650 Kč

Skladem v e-shopu

Chci expresní rozvoz
  • Při objednávce do 12:00 dovezeme ještě tentýž den
Rezervovat v lékárně
  • Připravíme do 2h od rezervace
  • Nečekejte ve frontě

Popis

Přípravek se používá jako podpůrná léčba při onemocněních postihujících periferní nervový systém. 

Lék milgamma N cps obsahuje účinnou trojkombinaci vysokých dávek vitaminů benfotiamin (B1), B6 a B12, které vyživují poškozené nervy zad, a tak pomáhají léčit samotnou příčinu bolesti zad.

1 kapsle léku milgamma N cps obsahuje 40 mg benfotiaminu (B1), 90 mg pyridoxinu (B6) a 0,25 mg kobalaminu (B12). Tyto vitaminy skupiny B mají příznivé účinky na metabolické a degenerativní onemocnění nervů a pohybového systému. Při vysokém dávkování mají analgetické, antineuralgické a regenerační účinky, kterých lze dosáhnout při léčbě s lékem milgamma N cps.

Benfotiamin je speciální, výhodnější, v tucích rozpustná forma vitaminu B1.

 

  1. Lék milgamma N cps se nezaměřuje pouze na tlumení bolesti. Díky svému složení umožňuje a pro nástup účinku i vyžaduje dlouhodobé užívání. Užívání vitaminů B1, B6 a B12 ve vysokých dávkách obvykle zesiluje účinek léků proti bolesti nebo zkracuje čas potřebný na jejich užívání. Přípravek milgamma N cps díky svému složení přispívá k výživě a regeneraci poškozených nervů, a tím pomáhá léčit samotnou příčinu bolestí zad. Vedle užívání přípravku milgamma N cps je však třeba změnit i životní styl, držení těla a začít pravidelně cvičit.
  2. Lék milgamma N cps obsahuje vysoké dávky vitaminů skupiny B – B1, B6 a B12., jejichž kombinace napomáhá léčit bolesti zad způsobené zánětlivým nebo mechanickým poškozením periferních nervů a kořenů – tzv. kořenový syndrom. Regenerace poškozených nervových vláken je však dlouhodobý proces, proto je vhodné lék užívat 3x denně po dobu několika týdnů (obvykle 4–6 týdnů). Navíc mají tyto vysoké dávky vitaminů skupiny B protibolestivý účinek, a vzájemně se tak doplňují v účinku s léky proti bolesti.

Dávkování

Pokud lékař neurčí jinak, je třeba užívat 1 tobolku 3x denně. Profilakticky, v lehčích případech a při velmi kladné reakci na léčbu je možné užívat 1-2 tobolky denně. Tobolky přípravku milgamma N cps se užívají celé, nerozkousané, polykají se po jídle a zapíjejí se tekutinou. Před použitím přípravku se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem a pečlivě si prosím přečtěte příbalovou informaci.

Složení

LÉČIVÝMI LÁTKAMI JSOU: BENFOTIAMINUM 40 MG, PYRIDOXINI HYDROCHLORIDUM 90 MG, CYANOCOBALAMINUM 0,25 MG V JEDNÉ TOBOLCE. POMOCNÝMI LÁTKAMI JSOU: TVRDÝ TUK, ČIŠTĚNÝ ŘEPKOVÝ OLEJ, SÓJOVÝ LECITHIN, ETHYLVANILIN, HYDROGENFOSFOREČNAN VÁPENATÝ, ŽELATINA, GLYCEROL 85%, SORBITOL, OXID TITANIČITÝ (E 171) A ČERVENÝ OXID ŽELEZITÝ (E 172).

 

Zařazení

ZnačkaC.P.M. CONTRACT PHARMA GMBH & CO.KG, FELDKIRCHEN -
Farmakoterapeutická skupinaVITAMINY
EAN4030674017628
PDK4030674000088
SUKL0013818
ATCVITAMIN B1 V KOMBINACI S VITAMINEM B6 A/NEBO B12