- Úvod
- Léky
- Chřipka a nachlazení
- Bolest těla
- Paramax Rapid 1g 5 tablet
Zboží se nepodařilo přidat do košíku.
Popis
Přípravek PARAMAX Rapid 1 g patří mezi léky nazývané analgetika, antipyretika. Léčivou látkou přípravku PARAMAX Rapid 1 g je paracetamol. PARAMAX Rapid 1g tlumí bolest a snižuje horečku.
PARAMAX Rapid 1 g se užívá k léčbě bolestivých stavů, jako jsou bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, bolestivá menstruace, a dále ke snížení horečky. PARAMAX Rapid 1 g též přináší úlevu při bolesti svalů a kloubů a bolesti v krku provázející chřipku a nachlazení. Po poradě s lékařem je možné užívat přípravek při neuralgii (silné bolesti pociťované v průběhu nervu) různého původu a bolesti doprovázející některá revmatická onemocnění (artróza). Vzhledem k obsahu léčivé látky je přípravek určen pro dospívající starší 15 let a dospělé.
Neužívejte přípravek PARAMAX Rapid 1g:
- Jestliže jste alergický(á) na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
- Pokud trpíte závažným jaterním onemocněním, žloutenkou.
- Jestliže trpíte závažnou hemolytickou anemií (druh chudokrevnosti).
Během užívání přípravku se nesmí konzumovat alkoholické nápoje.
Dávkování
Dávkování pro dospívající starší 15 let a dospělé: 1/2 tablety -1 tableta (tj. 500-1000 mg) podle potřeby 1-4krát denně Časový odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny u dospělých a 4-6 hodin u dospívajících. Maximální denní dávka je 4 g, tj. 4 tablety přípravku Paramax Rapid 1 g. Čtěte podrobně příbalový leták.
Složení
LÉČIVOU LÁTKOU JE PARACETAMOLUM 1 G V JEDNÉ TABLETĚ. POMOCNÝMI LÁTKAMI JSOU: POVIDON, MIKROKRYSTALICKÁ CELULOSA, SODNÁ SŮL KARBOXYMETHYLŠKROBU, KYSELINA STEAROVÁ 50%, MAGNESIUM-STEARÁT.
Příbalový leták
Zařazení
Originální název | Paramax Rapid 1g tbl.nob. 5 |
Značka | PARAMAX |
Výrobce | VITABALANS |
Farmakoterapeutická skupina | ANALGETIKA |
EAN | 6410530088388 |
PDK | 2631563 |
SUKL | 0184092 |
ATC | PARACETAMOL |
Zařazení dle legislativy | Registrovaný léčivý přípravek |