- Úvod
- Léky
- Chřipka a nachlazení
- Bolest těla
- Paralen Rapid 500 mg 16 šumivých tablet
Zboží se nepodařilo přidat do košíku.
Popis
Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN RAPID, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.
Přípravek PARALEN RAPID je určen ke snížení horečky při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Přípravek PARALEN RAPID je také vhodný k léčbě mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, zubů, bolestivá menstruace, bolest svalů nebo kloubů provázející chřipku a nachlazení, a bolest zad. Pouze na doporučení lékaře se přípravek užívá při neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu). Tento přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.
Neužívejte přípravek PARALEN RAPID:
- Jestliže jste alergický(á) na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
- Jestliže máte závažné onemocnění jater nebo akutní selhání jater.
Pokud si nejste jistý(á), zda se Vás některý z uvedených stavů týká, poraďte se se svým lékařem. Užívání vyšších, než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Při léčbě tímto přípravkem neužívejte jiné léky obsahující paracetamol. Během léčby paracetamolem byly hlášeny velmi vzácné případy závažných kožních reakcí.
Dávkování
Nechte tabletu úplně rozpustit ve sklenici vody a vzniklý roztok ihned vypijte. Uvedenou dávku lze užívat dle potřeby, přičemž interval mezi jednotlivými dávkami musí být nejméně 4 hodiny. Neužívejte více než 8 tablet během 24 hodin. Při dlouhodobé léčbě (nad 10 dnů) nepřekračujte denní dávku 5 tablet (2,5 g paracetamolu).
Složení
LÉČIVOU LÁTKOU JE PARACETAMOLUM 500 MG V JEDNÉ ŠUMIVÉ TABLETĚ. DALŠÍMI SLOŽKAMI JSOU BEZVODÁ KYSELINA CITRONOVÁ, MANNITOL, SODNÁ SŮL SACHARINU, NATRIUM-LAURYLSULFÁT, POVIDON K90, UHLIČITAN SODNÝ, LEUCIN, HYDROGENUHLIČITAN SODNÝ, POMERANČOVÉ AROMA [OBSAHUJÍCÍ OXID SIŘIČITÝ (E 220), DISIŘIČITAN SODNÝ (E 223) A DISIŘIČITAN DRASELNÝ (E 224)].
Příbalový leták
Zařazení
Originální název | Paralen Rapid 500mg tbl.eff.16 II |
Značka | PARALEN |
Výrobce | A.NATTERMANN & CIE, GMBH, KOLÍN N/R. |
Farmakoterapeutická skupina | ANALGETIKA |
EAN | 3664798030815 |
PDK | 4607074 |
SUKL | 0254435 |
ATC | PARACETAMOL |
Zařazení dle legislativy | Registrovaný léčivý přípravek |