- Úvod
- Léky
- Chřipka a nachlazení
- Bolest těla
- Paralen Extra Proti Bolesti 500mg/65mg 12 tablet
Zboží se nepodařilo přidat do košíku.
Popis
Přípravek PARALEN EXTRA proti bolesti obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti mírné až středně silné bolesti. Paracetamol zajišťuje úlevu od bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Kofein zesiluje účinek paracetamolu, a tím pomáhá zmírňovat bolest.
Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti starší 12 let. Přípravek PARALEN EXTRA proti bolesti je vhodný k úlevě od bolesti hlavy, migrény, bolesti zad, zubů a bolesti při menstruaci. Přináší též úlevu od bolesti svalů a kloubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a snižuje horečku. Pouze na doporučení lékaře se přípravek může užívat též při revmatické bolesti a neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu).
Neužívejte přípravek PARALEN EXTRA proti bolesti:
- Jestliže jste alergický(á) na paracetamol, kofein nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
- Pokud trpíte závažným onemocněním jater nebo akutním zánětem jater.
- Jestliže trpíte závažnou hemolytickou anémií (nedostatek červených krvinek).
Pokud užíváte přípravek PARALEN EXTRA proti bolesti, neužívejte jiné přípravky s obsahem paracetamolu. Pokud si nejste jistý(á), zda lék obsahuje paracetamol, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. Kvůli zvýšenému riziku poškození jater nesmíte v průběhu léčby pít alkoholické nápoje. Měli byste omezit pití nápojů s kofeinem (káva, čaj, kola). Vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat nervozitu, nespavost, podrážděnost a také zrychlenou činnost srdce.
Dávkování
Dospělí a dospívající: 1–2 tablety dle potřeby až 4krát denně v časových odstupech nejméně 4 hodin. Jedna dávka 1 tablety je vhodná pro jednotlivce s hmotností méně než 60 kg, zatímco jedna dávka 2 tablet je vhodná pouze pro jednotlivce o hmotnosti 60 kg a více. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin.
Děti 12–15 let: 1 tabletu nejvýše 3krát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte. Čtěte podrobně příbalový leták.
Složení
LÉČIVÝMI LÁTKAMI JSOU: PARACETAMOLUM 500 MG A COFFEINUM 65 MG V 1 POTAHOVANÉ TABLETĚ. DALŠÍMI SLOŽKAMI JSOU: PŘEDBOBTNALÝ KUKUŘIČNÝ ŠKROB, POVIDON 30, SODNÁ SŮL KROSKARMELOSY, KYSELINA STEAROVÁ 95%, MIKROKRYSTALICKÁ CELULOSA, HYPROMELOSA 2910/5, MAKROGOL 6000, OXID TITANIČITÝ, SIMETIKONOVÁ EMULZE SE 4, MASTEK.
Příbalový leták
Zařazení
Originální název | Paralen Extra proti bolesti 500/65mg tbl.flm.12 |
Značka | PARALEN |
Výrobce | Zentiva, a.s., Praha |
Farmakoterapeutická skupina | ANALGETIKA |
EAN | 8595116527883 |
PDK | 4606951 |
SUKL | 0254423 |
ATC | PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK |
Zařazení dle legislativy | Registrovaný léčivý přípravek |