- Úvod
- Léky
- Chřipka a nachlazení
- Bolest těla
- Ibolex 200mg 20 tablet
Zboží se nepodařilo přidat do košíku.
Popis
Dexibuprofen, léčivá látka přípravku Ibolex, patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID). NSAID, jako je dexibuprofen, se používají jako léky proti bolesti a ke kontrole zánětu. Tyto léky působí tak, že snižují množství prostaglandinů (látek, které mají vliv na zánět a bolest), které vytváří Vaše tělo.
K čemu se používá přípravek Ibolex 200 mg:
- Ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné akutní bolesti různého původu u dospělých
- Muskuloskeletální bolest (bolest svalů, kloubů, šlach a kostí), např. bolest zad.
- Bolest zubního původu, bolest po extrakci (vytržení) zubů.
- Menstruační bolest.
- Bolest hlavy.
- Bolest při nachlazení a chřipce (např. bolest hlavy a bolest končetin).
Neužívejte přípravek Ibolex:
- Jestliže jste alergický(á) na dexibuprofen nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku nebo na kyselinu acetylsalicylovou a na jiné léky proti bolesti (Vaše alergie může vyvolat dýchací potíže, astma, rýmu, vyrážku nebo otok v obličeji).
- Jestliže se u Vás v minulosti vyskytlo krvácení nebo perforace (proděravění) v zažívacím systému v souvislosti s předchozím užitím léků ze skupiny NSAID.
- Jestliže momentálně máte nebo jste v minulosti měl(a) opakovaně vředy žaludku nebo dvanáctníku jestliže zvracíte krev nebo máte černou stolici nebo krvavý průjem, může to signalizovat krvácení v žaludku nebo ve střevech.
- Jestliže máte neobjasněnou poruchu krvetvorby, krvácení do mozku (cerebrovaskulární krvácení) nebo jiné aktivní krvácení.
- Jestliže máte v současnosti vzplanutí zánětlivého onemocnění střeva (ulcerózní kolitidy, Crohnovy choroby).
- Jestliže trpíte závažnou dehydratací (způsobenou zvracením, průjmem nebo nedostatečným příjmem tekutin).
- Jestliže máte závažné selhávání srdce nebo závažné onemocnění jater nebo ledvin.
- Jestliže jste žena v posledních třech měsících těhotenství.
Protizánětlivé léky / léky proti bolesti, jako je dexibuprofen, mohou být spojeny s mírně zvýšeným rizikem srdečního záchvatu (infarktu) nebo cévní mozkové příhody (mrtvice), zejména při použití ve vysokých dávkách. Nepřekračujte doporučenou dávku nebo dobu trvání léčby.
Dávkování
Počáteční dávka je 1 tableta přípravku Ibolex (200 mg dexibuprofenu), následovaná 1 tabletou každých 6 až 8 hodin podle potřeby. Mezi jednotlivými dávkami ponechejte nejméně šest hodin 5 a bez lékařského doporučení nepřekračujte denní dávku 3 tablety přípravku Ibolex (600 mg dexibuprofenu). Přípravek Ibolex je vhodné zapít sklenicí vody nebo jinou tekutinou. Přípravek Ibolex vykazuje rychlejší účinek, pokud se užívá bez jídla. Užívání s jídlem se doporučuje, protože může chránit před žaludečními problémy, zejména při dlouhodobém užívání. Přípravek Ibolex se nemá používat u dětí a dospívajících mladších 18 let. Čtěte podrobně příbalový leták.
Složení
LÉČIVOU LÁTKOU JE DEXIBUPROFENUM. JEDNA POTAHOVANÁ TABLETA OBSAHUJE DEXIBUPROFENUM 200 MG. DALŠÍ SLOŽKY JSOU TABLETA: HYPROMELÓZA, MIKROKRYSTALICKÁ CELULÓZA, VÁPENATÁ SŮL KARMELÓZY, KOLOIDNÍ BEZVODÝ OXID KŘEMIČITÝ, MASTEK A POTAHOVÁ VRSTVA: HYPROMELÓZA, OXID TITANIČITÝ (E 171), TRIACETIN, MASTEK, MAKROGOL 6000.
Příbalový leták
Zařazení
Originální název
Ibolex 200mg tbl.flm. 20 I
Značka
Výrobce
GEBRO PHARMA GMBH, FIEBERBRUNN
Farmakoterapeutická skupina
PROTIZÁNĚTLIVÁ A PROTIREVMATICKÁ LÉČIVA
EAN
3664798029628
PDK
3950475
SUKL
0239284
ATC
DEXIBUPROFEN
Zařazení dle legislativy
Registrovaný léčivý přípravek