- Úvod
- Léky
- Chřipka a nachlazení
- Bolest těla
- Ibalgin 400mg 100 tablet
Zboží se nepodařilo přidat do košíku.
Popis
Přípravek Ibalgin obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení.
Ibalgin se užíva:
- Při bolesti hlavy (včetně migrény cévního původu), bolesti zubů, zad, při bolestivé menstruaci.
- Při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění.
- Při poranění měkkých tkání, jako je pohmoždění a podvrtnutí.
- Při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.
- V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.
Neužívejte přípravek Ibalgin:
- Jestliže jste alergický(á) na ibuprofen (léčivá látka přípravku Ibalgin) nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
- Jestliže jste alergický(á) na kyselinu acetylsalicylovou nebo některé jiné nesteroidní protizánětlivé léky, projevující se jako průduškové astma nebo kopřivka.
- Jestliže máte aktivní nebo opakující se vřed nebo krvácení do žaludku nebo dvanáctníku.
- Při krvácení nebo proděravení v zažívacím traktu způsobených nesteroidními protizánětlivými léky v minulosti.
- Jestliže trpíte poruchou krvetvorby nebo poruchou krevní srážlivosti.
- Jestliže máte závažné srdeční selhání.
Přípravek nesmí užívat ženy v posledních třech měsících těhotenství. Protizánětlivá/analgetická léčiva jako je ibuprofen mohou působit mírné zvýšení rizika srdečních nebo cévních mozkových příhod, především pokud jsou užívána ve vysokých dávkách. Neměl by se užívat současně s jinými nesteroidními protizánětlivými léky. Dlouhodobé užívání jakýchkoli léků proti bolesti při bolestech hlavy může vyvolat jejich zhoršení.
Dávkování
Dospělí a dospívající nad 12 let obvykle užívají 1 potahovanou tabletu 1-3krát denně. Nejvýše 3 potahované tablety denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Přípravek Ibalgin není vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen dětem do 12 let. Čtěte podrobně příbalový leták.
Složení
LÉČIVOU LÁTKOU JE IBUPROFENUM. JEDNA POTAHOVANÁ TABLETA OBSAHUJE IBUPROFENUM 400 MG. POMOCNÝMI LÁTKAMI JSOU V JÁDRU TABLETY:MIKROKRYSTALICKÁ CELULOSA, KUKUŘIČNÝ ŠKROB, SODNÁ SŮL KROSKARMELOSY, MAGNESIUM-STEARÁT, KOLOIDNÍ HYDRATOVANÝ OXID KŘEMIČITÝ, V POTAHOVÉ VRSTVĚ: HYPROMELOSA 2910/3, MAKROGOL 6000, MASTEK, OXID TITANIČITÝ (E 171), SODNÁ SŮL ERYTHROSINU (E 127), SIMETIKONOVÁ EMULZE SE 4.
Příbalový leták
Zařazení
Originální název | Ibalgin 400mg tbl.flm.100 |
Značka | IBALGIN |
Výrobce | Zentiva, a.s., Praha |
Farmakoterapeutická skupina | PROTIZÁNĚTLIVÁ A PROTIREVMATICKÁ LÉČIVA |
EAN | 3664798033960 |
PDK | 4593951 |
SUKL | 0254295 |
ATC | IBUPROFEN |
Zařazení dle legislativy | Registrovaný léčivý přípravek |