Doprava PPL Parcel Smart zdarma od 990 Kč
×

Víte jak správně pečovat o intimní partie?

31. 7. 2016
Zdraví žen vyžaduje zvláštní pozornost
Zdraví žen vyžaduje zvláštní pozornost
Hygiena intimních partií těla je důležitá jak pro muže, tak pro ženy, i když ženy, vzhledem ke své anatomii, na ni musejí dbát mnohem více. Zvláště ty, které mají sklon k různým gynekologickým onemocněním nebo třeba k chorobám, jako je cukrovka.
Intimní partie ženy, tedy sliznice pochvy a vnější části ženských pohlavních orgánů tvoří obzvláště citlivá tkáň. Aby byla tato tkáň chráněna, nachází se v pochvě mnoho různých druhů bakterií. Ty zajišťují rovnováhu a dobrý zdravotní stav.
Nicméně existuje mnoho faktorů, které nepříznivě ovlivňují tuto křehkou rovnováhu a přirozenou odolnost, proto je nutné ji chránit.
Základem je správná hygiena
Hygiena musí být správná. Nedostatečná, ale i nadměrná hygiena může vyvolat podráždění nebo infekci. Proto je nezbytné používat šetrné výrobky bez mýdla, zachovávající přirozenou ochranu intimní zóny.
Správnou volbou jsou zcela určitě produkty společnosti Lactacyd Pharma. Na výběr máme ze 4 druhů a NOVINKU - Lactacyd Pharma ANTIMYKOTICKÝ**.
Lactacyd Pharma SEZNITIVNÍ** nabízí péči přizpůsobenou citlivé intimní zóně náchylné na podráždění. Svým složením s vyváženým pH obohaceným o biologickou L-kyselinu mléčnou je ideální ke každodennímu použití ženami s citlivou pokožkou provázející podráždění.
Lactacyd Pharma HYDRATUJÍCÍ** zajišťuje výživu a hydrataci díky svému unikátnímu složení. Pomáhá obnovovat a posilovat přirozenou hydrolipidovou vrstvu jemné pokožky intimních partií.
Lactacyd Pharma ZKLIDŇUJÍCÍ**ulevuje od příznaků vaginálního nepohodlí, jakým je podráždění, svědění a zčervenání. Z postiženého místa opláchne dráždivý výtok a zklidní citlivou nebo zanícenou sliznici.
Lactacyd Pharma S ANTIBAKTERIÁLNÍ PŘÍSADOU** posiluje přirozenou obranyschopnost intimních partií. Obsahuje přírodní antibakteriální látky, které pomáhají potlačovat růst bakterií a zabraňují vzniku infekcí a nepříjemného zápachu.
Infekce, kvasinky, mykóza...
V pochvě se běžně nachází mnoho různých typů bakterií, které jsou potřebné k tomu, aby nenastaly žádné problémy. Pro udržení „dobrých“ bakterií, ať už při problémech či v rámci prevence, pomáhá doplnění laktobacilů, které obsahuje produkt Gynocaps vaginální tobolky. Ten chrání a obnovuje poševní prostředí a udržuje kyselé pH ve vagíně. Kyselé pH je důležité pro zachování rovnováhy mezi jednotlivými přirozeně se vyskytujícími bakteriemi.
Ke vzniku nemocí, které vyvolává přemnožení škodlivých organismů v intimních partiích, přispívá:
• teplé a vlhké prostředí, například pokud zůstaneme dlouho v mokrých plavkách,
• upnuté, neprodyšné spodní prádlo a oblečení ze syntetických materiálů,
• nedostatečné mytí, nebo naopak mytí časté, avšak nevhodnými přípravky,
• časté koupání v chlorované vodě bazénů,
• časté koupání v přírodě, především v rybnících a řekách,
• dlouhý interval ve výměně menstruačních tamponů,
• nedostatečný pitný režim,
• dlouhodobé užívání antikoncepce,
• léčba kortikosteroidy, imunosupresivy a antibiotiky,
• vyšší příjem „prázdných“ kalorií, obezita,
• vysoké hladiny glukózy a diabetes,
• stálý nedostatek pohybu,
• stres, fyzická a duševní únava, vyčerpání,
• poruchy imunity.
Samotná mykóza se projevuje svěděním, pálením a výtokem. Pokud tedy dojde k takovýmto projevům infekce, je vhodné použít lék Canesten GYN Combi Pack*, který obsahuje vaginální tabletu a krém. Používá se k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganismy, kvasinkami a plísněmi.

Takto zvolenou léčbu je potřeba doplnit intimní hygienou buď z řady Lactacyd Pharma nebo zklidňujícím mycím gelem pro speciální intimní hygienu při vaginálních problémech – Canesten Intim gel**.

Mezi produkty za výhodnou cenu naleznete nyní v Chytré lékárně i Swiss Mega Brusinky, 50 + 10 kapslí***.

Závěrem

I při sebemenším podezření na infekci se neváhejme poradit se svým lékárníkem či gynekologem a nebojme se s ním konzultovat hygienu intimních míst. Předejdeme tím závažnějším a vleklým problémům.

* Canesten® GYN Combi Pack jsou léčivé přípravky k vaginálnímu použití. Krém přípravku Canesten® GYN Combi Pack je léčivý přípravek k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku clotrimazolum. Pečlivě si pročtěte příbalový leták.

** Kosmetický přípravek.

*** Doplněk stravy.

leaf small

Mohlo by vás také zajímat