LékárnyAkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Trio nových služeb v Chytrých lékárnách

Trio nových služeb v Chytrých lékárnách

Jsme moc rádi, že se nám podařilo rozšířit naši „chytrou rodinu" služeb, které pro vás ve vybraných lékárnách zajišťujeme, a to hned o dva nové členy. Jsou jimi měření hladiny cholesterolu a kyseliny močové v krvi. Společně s již probíhajícím měřením hladiny cukru v krvi tak dohromady tvoří pomyslný „trojlístek služeb“, které pro vás navíc celý červen budeme provádět zdarma.

Novinky z nabídky služeb jsou odkazem na neobyčejnou osobní péči v našich lékárnách. Rádi bychom vám je představili a zároveň vás pozvali k jejich využití. Jsou doplněním služby stávající - měření hladiny cukru v krvi. To doposud probíhalo pouze v Chytré lékárně Slovákova a Orlí, nyní bude rozšířeno do dalších vybraných lékáren společně s měřením hladiny cholesterolu a kyseliny močové. Jedná se tak o rozšíření nabídky služeb, které směrem k našim klientům vnímáme jako preventivní kroky k tomu, jak mít své zdraví lépe pod kontrolou.

Naše magistry prošly v průběhu května důkladným zaškolením, aby vám tak mohly v rámci nově zařazených služeb poskytnout komplexní servis a především poradenství týkající se případných režimových opatření, vždy na základě aktuálně naměřených hodnot a fyzické a psychické kondice. Požadované hodnoty snadno zjistíme z kapky krve.

A které nové služby jsme pro vás připravili a proč by měly zajímat právě vás?

Měření hladiny kyseliny močové v krvi

 • Kyselina močová je produkt metabolického rozkladu purinových nukleotidů a běžná složka moči. Kyselina močová a její zvýšená přítomnost v krvi může mít za následek například onemocnění dnou. 
 • Muži a ženy mají rozdílné hodnoty
 • Normální rozmezí hodnot pro zdravého muže180-420 μmol/l
 • Normální rozmezí hodnot pro zdravou ženu180-360 μmol/l

Měření hladiny cholesterolu v krvi 

 • Cholesterol je látka podobná tuku získaná ze stravy, zároveň ji tělo samo vytváří a to zejména v játrech.
 • Vysoký cholesterol může vést k závažným zdravotním komplikacím. Díky pravidelnému měření a průběžnému sledování hodnot cholesterolu v krvi lze však případným komplikacím předejít. 
 • Normální hodnoty jsou do 5,0 mmol/l 

Měření hladiny cukru v krvi 

 • Hladina cukru v krvi je důležitým aspektem, který je potřeba pravidelně měřit a sledovat jeho hodnoty. Opakovaně nebo trvale zvýšená hladina cukru v krvi může značit diabetes neboli cukrovku.
 • U měření cukru lze doporučit měření po celonočním lačnění i několik hodin po jídle.
 • Normální rozmezí hodnot 1,5 - 2 hodiny po jídle: 5,0 – 7,5 mmol/l 
 • Normální rozmezí hodnot nalačno: 4,0 – 6,0 mmol/l 

Je dobré mít na paměti, že naměřené hodnoty znamenají pouze aktuální stav, který může být ovlivněn řadou faktorů. To platí i pro měření v průběhu dne. Pokud jsou hodnoty mimo uvedený standard, není nutné se hned znepokojovat a propadat beznaději a panice. Ideální je objednat se na další měření a to nejlépe po celonočním lačnění. Někdy mohou být výsledky zkresleny i případným stresem, rozrušením či zvýšenou fyzickou zátěží.

Pokud jste tedy neměli doposud možnost vyzkoušet naše služby, nyní je na tuto aktivitu vhodná doba.

V termínu od 7. 6. do 30. 6. 2021 jsou totiž tyto nově zavedené služby ZDARMA.

 

Myslete na své zdraví a objednejte se do vaší oblíbené lékárny ještě dnes:

Mohlo by vás také zajímat