Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Diagnostika vlasů

Prozkoumáme kvalitu Vašich vlasů a doporučíme produkty na míru.

Diagnostika vlasů

Nejsou Vaše vlasy už to, co bývaly? Řídnou a jejich kvalita se zhoršila? Z velké části jde zpravidla o genetiku. Pokud Vaše maminka nebo tatínek nemají hustou lesklou hřívu, Vaše snahy o vysněné vlasy budou nejspíše zbytečné. Důvodem může být také nesprávná péče, spánkový deficit, stres či nedostatek vitamínů a minerálů. S tím Vám můžeme pomoci. Začneme jejich diagnostikou.

Průzkumy ukazují, že až 90 % populace je nespokojeno se svými vlasy. Pouze část z nich svůj problém opravdu řeší. Nejčastěji se však zabýváme vypadáváním vlasů, které trápí přibližně polovinu obyvatelstva.

Naším prvním úkolem je zjistit stav Vaší vlasové pokožky

Z nezdravé pokožky nemohou růst krásné vlasy. Proto bychom měli začít u ní. Pomocí speciální kamery se podíváme na její stav, také na kořínky vlasů a jak hustě vlasy rostou. Díky tomu můžeme zjistit různé problémy na vlasové pokožce. Nejčastěji se jedná o suchou, mastnou, citlivou, zanesenou pokožku či pokožku s lupy a další. Podle toho určíme péči přímo pro Vás. V případě závažnějších onemocnění doporučíme odborníka. Pokožka by měla být čistá, hydratovaná a prokrvená. Jedině tak může růst zdravý vlas.

Následuje zjištění kvality délek vlasů

Pomocí další kamery se podíváme na délku vlasu. Z toho vypozorujeme, zda je vlas zacelený, hladký nebo suchý a roztřepený. Nejčastěji řešíme právě zmíněné vypadávání vlasů, lámání a také roztřepené konečky. Pokud je „nemocná“ naše pokožka, nemůže vyživovat vlas až do délek, proto se mohou často lámat. Vlasu můžeme také pomoci. Existují nejrůznější olejíčky, masky, speciální kúry či zábaly. Po diagnostice společně s Vámi vybereme vhodnou kompletní péči i pro délku vlasů.

Obecně bychom neměli zapomínat na to, že naše pokožka by měla být čistá. Abychom ji nezanášeli zbytečnými silikony či parabeny, které kořínek dusí. Tam totiž tyto látky nepatří. Avšak v délkách vlasů se jich nemusíme bát. Zde silikony vlasy zacelí (obalí) a chrání je tak před nepříznivými vlivy. Důležitá je také výživa vlasů zevnitř. V naší lékárně Vám rádi poradíme s výběrem doplňků stravy pro krásné vlasy.

Mějte na paměti, že neřešený problém může přejít do chronického stadia. Proto nečekejte a začněte s diagnostikou co nejdříve.

Diagnostiku provádíme každý čtvrtek v Chytré lékárně na Kobližné 2  nebo každý pátek v Chytré lékárně na ČeskéNavíc pro naše klienty s kartičkou osobní péče je diagnostika vlasů zdarma. Stačí se pouze objednat telefonicky na konkrétní termín v:

Chytré lékárně na Kobližné 2 na tel.: 777 716 876.

Chytré lékárně na České na tel.: 513 034 258.

Službu nabízíme v těchto lékárnách

Chytrá lékárna - Česká

Chytrá Lékárna Česká 6, Brno

Chytrá lékárna - Kobližná

Chytrá Lékárna Kobližná 71/2, Brno