Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

ProbiX combicare - unikátní probiotikum s dvojím účinkem

18. 1. 2021
ProbiX combicare - unikátní probiotikum s dvojím účinkem

Za rozvoj zubního kazu je, spolu s přítomností cukrů z potravy, zodpovědná i bakterie Streptococcus mutans. Některé probiotické bakterie snižují pH v ústech a tím pomáhají chránit naše zuby před zubním kazem.

Střevní potíže trápí mnoho lidí. Jednou z nejčastějších příčin je špatná životospráva. Žijeme rychle, jsme ve stresu, nemáme čas na přípravu jídel a využíváme rychlé stravování. Chybí nám čerstvé potraviny a zdravá strava. Často však nedokážeme úplně ovlivnit svůj životní styl. Pak nám mohou pomoci speciální doplňky stravy. Jsou to přípravky, které dodají tolik potřebnou vlákninu a tzv. hodné bakterie, které nám pomohou upravit trávení a podpoří náš imunitní systém.

Na trhu je celá řada probiotik 1. - 4. generace, u kterých je postupně vylepšována účinnost bakterií působících buď v ústech nebo na sliznici střev. Unikátní přípravek ProbiX combicare přináší nejmodernější probiotika 5. generace působící zároveň v dutině ústní i v zažívacím traktu.

ProbiX combicare, jako jediný doplněk stravy na trhu, obsahuje probiotické bakterie v unikátní kombinované formě typické jak pro dutinu ústní, tak i pro sliznice střeva v jedné tabletě. Obě skupiny laktobacilů a bifidobakterií mají navíc zajištěno, že zůstanou na té sliznici, kam patří. Laktobacily určené pro střevní sliznici jsou chráněny speciální enterosolventní úpravou, která je při průchodu žaludkem chrání před kyselým pH. 

ProbiX combicare je jediný přípravek s dvojím účinkem, s podporou přilnavosti bakterií ke konkrétní sliznici, s ochranou před kyselým pH v žaludku a s obsahem prebiotik, které podporují růst laktobacilů a bifidobakterií. Přidaný vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému.

V čem je ProbiX combicare jedinečný:

  • Obsahuje vyvážený komplex 7 různých kmenů živých mikroorganizmů v počtu 10 miliard v denní dávce.
  • Obsahuje skupinu probiotických bakterií zaměřených na stabilizaci přátelské mikroflóry dutiny ústní.
  • Obsahuje skupinu probiotických bakterií zaměřených na udržení rovnováhy střevní mikroflóry. Speciální enterosolventní úprava chrání vybrané bakteriální kultury v žaludky před nízkým pH a pomáhá tak prodlužovat jejich stabilitu a vitalitu.
  • Obsahuje trehalozový základ pro rychlejší uchycení (adhezi) probiotika na sliznici.
  • Obsahuje probiotický nosič, který postupně uvolňuje probiotické bakterie a vyživuje tyto bakterie během průchodu trávícím traktem.
  • Obsahuje fruktooligosacharidy (prebiotikum) pro podporu růstu laktobacilů a bifidobakterií.

Jedině díky této široké výbavě a rozsahu působení mohou být tyto bakterie prospěšné pro naše zdraví.

Mohlo by vás také zajímat