LékárnyAkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Padají vám na jaře vlasy? Víme, co s tím.

Padají vám na jaře vlasy? Víme, co s tím.

Na jaře s prvními slunečními paprsky můžeme často pozorovat zvýšené vypadávání vlasů. Je to výsledek teplotních výkyvů při změně ročního období. Nicméně vlasy mohou stejně tak vypadávat kdykoli během roku jako reakce na stres, zvýšenou únavu, nevhodnou dietu, užívání léků a velmi častým spouštěčem je porod dítěte.

Říká se mu reakční nebo sezónní vypadávání. Panika ale není na místě. Je to přirozený jev, který většinou trvá v rozmezí 6 týdnů až 3 měsíců. Jakmile toto období pomine, mělo by se vše vrátit do normálního stavu. Nicméně některé ženy mohou změnami ročních období trpět víc než ostatní. Pokud je to i váš případ, zde je několik triků pro snížení vypadávání vlasů a stimulaci jejich růstu.

 

  1. Myjte si vlasy pravidelně - Když si budete vlasy umývat pravidelně, zbavíte je částic znečištěného ovzduší a potu, který ucpává póry a zabraňuje optimálnímu růstu vlasů.
  2. Masírujte si vlasovou pokožku, podpoříte tak růst vlasů - Masáž hlavy je ideální způsob, jak podpořit růst vlasů po zvýšeném sezónním vypadávání. Masáž optimálně stimuluje krevní mikrooběh ve vlasové pokožce.
  3. Jezte zdravě, vlasy nebudou tolik padat - Aby vlasy tolik nepadaly, a zvláště aby více rostly, potřebují spoustu mikroživin. Bílkoviny jsou skvělé pro syntézu keratinu, hlavní stavební látky vlasu. Vitaminy B, které najdeme v pivních kvasnicích, vaječném žloutku, čočce nebo sóje, pomáhají organismu produkovat velké množství cysteinu, aminokyseliny podporující růst vlasů. Když se vám nedaří dodávat tělu potřebné dávky, pomozte si doplňky stravy, které podporují růst vlasů a nehtů.
  4. Buďte v pohodě! - Stres se bohužel projevuje také na vašich vlasech a zvyšuje jejich vypadávání. Zdravě jíst, dostatečně spát a být v pohodě je nezbytné pro zdravou a krásnou hřívu. Možná je na čase vyzkoušet jógu nebo meditaci.
  5. Vybavte svoji koupelnu vhodnou a účinnou vlasovou péčí. - Pro zmírnění vypadávání vlasů je nutné používat vhodnou vlasovou péči.

KLORANE, francouzská přírodní, vegan a eko-zodpovědná značka z lékáren, je právem odborníkem na problematiku padání vlasů. Její první šampon s chininem a vitaminy B spatřil světlo světa již v roce 1967. Od té doby je to nejprodávanější šampon Klorane a dočkal se několika renovací. Ta poslední k vám přichází do lékáren letos na jaře.

Šampon s chininem a BIO protěží alpskou, která stimuluje růst vlasů, je VEGAN, je bioodbouratelný a prodává se ve 100% recyklovatelném obalu. Neobsahuje sulfáty, silikony a minerální oleje.

Když jej doplníte balzámem ze stejné řady, posílíte jeho účinek, usnadníte rozčesání vlasů, a navíc omezíte jejich lámání až o 84 %.

Základem účinné péče při padání vlasů je ale koncentrovaná péče, Sérum s chininem a BIO protěží alpskou. Díky jedinečnému patentovanému stimulujícímu a posilujícímu komplexu prokazatelně působí na aktivaci růstové fáze vlasů. Odměnou vám bude více než 3000 nových vlasů za 1 měsíc (12 použití). Sérum je vhodné pro muže i ženy, tedy pro všechny typy vypadávání vlasů a mohou jej používat i mladé kojící maminky. Balení ve spreji vám vystačí na kompletní 3měsíční kúru, sérum se používá jen 3x týdně a nemusí se oplachovat.

Mohlo by vás také zajímat