Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Netradiční online výuce se nevyhnul ani náš Brody!

4. 11. 2020
Netradiční online výuce se nevyhnul ani náš Brody!

Říjen se nesl ve znamení tréninků, učení se a stejně jako pro děti školou povinné nastal Brodymu s Veronikou nový režim, kdy se museli naučit fungovat online a to hlavně v rámci zadaných aktivit ze Školy pro výcvik vodících psů s. r. o. 

Celý říjen se Brody s Veronikou věnovali tréninku nových povelů a pilování těch naučených. Vzhledem k vládním opatřením Brody nemohl chodit do školy celý říjen a jelikož byla uzavřena i univerzita, kterou Veronika navštěvuje, měli na sebe vzájemně dost času.  


Ve škole se této situaci velmi pěkně přizpůsobili a oba dostávali mnoho domácích úkolů, jejichž provedení nahrávali na videa a posílali do "školy". Podle Veroniky bylo zábavné a poučné vidět, jaké chyby občas dělají, ale především to, jak se jim společně krásně pracuje a co všechno už Brody vlastně umí.


Například takový slalom mezi pamlsky a hračkami byl opravdu velký oříšek právě pro Brodyho, který by za žádných jiných okolností nenechal hračky jen tak bez povšimnutí. V tomto případě ale ukázal, jak neskutečně se posunul a krásně zvládl slalom s pěknou chůzí u nohy a bez přičichnutí k okolním lákadlům.
Dalším úkolem pak byl například trénink sebekontroly, kdy Brody musel nechat pamlsky ležet na ruce. Pokud se přiblížil nebo je chtěl ukrást, ruka se zavřela. Netrvalo dlouho a Brody sám zjistil, že se vyplatí počkat na povel, při kterém pamlsek následně dostane.


Nejzáludnější úkol byl trénink povelu "zůstaň", kdy měla Veronika postupně odhazovat pět libovolných, oblíbených Brodyho věcí a ten musel stále setrvat v lehu u nohy. Brody to zvládl na první dobrou a Veronice tím naprosto vyrazil dech. Jak sama říká, je na něj náležitě pyšná. 

Tyto zábavné hry jsou výborné na trénink odolnosti a ignorace vůči lákavým podnětům v okolí. Ve chvíli, kdy vodicí pes doprovází nevidomého pána, potřebuje se maximálně soustředit. Každé vyrušení je pro oba totiž nebezpečné. 


Samozřejmě za každý splněný úkol následuje vždy obrovská pochvala, pamlsky, hra a nesmí chybět ani krásná procházka lesem, který mají nedaleko.

Dokonce se při jedné z procházek potkali v lese i s Brodyho sestrou Borůvkou, která je rovněž ve výcviku, a nadšeně jako správní parťáci les a jeho okolí prozkoumali společně.

Mohlo by vás také zajímat