LékárnyAkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Loučení s Brodym a příprava na novou životní cestu

6. 6. 2021
Loučení s Brodym a příprava na novou životní cestu

Květen byl měsícem jednoho velkého loučení. Všechno to uteklo jako voda a necelý rok pilné práce, lásky a péče je za námi a pomalu se blíží konec společné cesty Brodyho s Veronikou. Brody jí byl parťákem do pohody i nepohody, zažili spolu spoustu krásných výletů, dobrovolnických akcí, práce, při které ji Brody trpělivě střežil, a množství procházek se psími kamarády. Nyní je na čase zvednout kotvy a vydat se do světa na novou misi.

Také vás napadla otázka, jestli se může pečovatel s budoucím klientem někdy setkat? Když souhlasí nevidomý majitel, tak ano, ale až po uplynutí doby cca šesti měsíců. Brody však jede až do dalekého Španělska a my budeme doufat, že ho uvidíme šťastného alespoň prostřednictvím fotek nebo videí. Kdo ví, možná naše příští dovolená bude směřována právě do Španělska.

A jaké že to s Brodym vlastně bylo? Zeptali jsme se na to přímo pečovatelky Veroniky.

Každý den byl něčím speciální. Mít takového úžasného královského pudla v předvýchově je čistá radost. Zároveň se však jedná o velmi inteligentní plemeno a to by bylo naprosto proti přírodě, aby ten jeho inteligentní mozek nevymyslel občas nějakou lumpárnu. Brody je však velmi vnímavý a respektující, takže jsme všechny zkoušky zvládli zdárně a z Brodyho je šikovný vodicípes, na kterého můžeme být všichni právem hrdí."

Nejzajímavější na Brodym je však jeho vztah k blízkému člověku. On totiž miluje naprosto bezmezně. Vždy pozná, jak se cítíte, a pokud nejste zrovna v dobré náladě, snaží se vám ji co nejvíce zlepšit."

„Pudl se svou pomyslnou královskou krví si totiž vybírá jen určité lidi, které bude bezmezně milovat, a o ostatních si jaksi myslí své. Proto kdyby náhodou někdo z vás měl cestu do Španělska, potkal tam červeného královského pudla s bílou náprsenkou, nehlaste se k němu. Pravděpodobně ho nebudete příliš zajímat a on se bude pilně soustředit na svůj úkol, protože přesně tak to má naučené a přesně tak to bude určitě celý život zvládat."

A co Brodymu vzkazuje Veronika?

Hlavně ať jsi u nové majitelky šťastný, ať jste na stejné vlně a provádíš ji městem bezpečně a se vším sebevědomím, které jako hrdý pudl královský máš. Dávej na sebe i novou paničku velký pozor a nikdy si nepřestávej věřit."

My se k jejím slovům připojujeme a přejeme Brodymu jen to dobré. Za pár dní se s ním i my setkáme naposledy, abychom mu potřásli packou a popřáli za celý tým Chytré lékárny vše nejlepší v novém životě, který, jak věříme, bude pro něj i jeho novou paničku velkým dobrodružstvím. Moc jim to oba přejeme.

Končí tak jedna velká kapitola a vy se tak můžete těšit na novinky, které pro vás ze světa vodících psů chystáme.

Mohlo by vás také zajímat