Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Letošní Advent v netradičním pojetí

13. 11. 2020
Letošní Advent v netradičním pojetí

Nadcházející advent, stejně jako dosavadní průběh roku, se ponese v poněkud netradičním duchu. Jako by se zastavil čas a my společně s ním, jako kdybychom zpovzdálí přihlíželi něčemu, co se však děje v těsné blízkosti každého z nás.

Tento rok nebyl jednoduchý a mnohým z nás přinesl nemalé výzvy a zkoušky, kterým bylo nutné se postavit. Zkusme se však právě nyní společně zastavit,  nadechnout se a udělat si ten předvánoční čas v rámci možností každého z nás alespoň nyní vřelý a poklidný. Vánoce klepou na dveře a ať už bude situace okolo nás jakákoliv, ať už budeme muset oželet tradiční vánoční trhy a spoustu dalších, v předchozích letech pro nás tolik samozřejmých předvánočních aktivit, v konečném důsledku bude záležet jenom na tom, jak moc se tím vším necháme ovlivnit a co naopak budeme moci pro svůj lepší pocit udělat právě my sami.

Dlouhodobě uzavřená nákupní centra pro někoho znamenají předvánoční katastrofu, nicméně i tato situace nemusí být nutně důvodem k panice. Možná ten letošní vánoční stromeček nebude zavalen hromadou darů, možná anebo třeba právě díky této nevšední době ten nákupní shon bude o něco menší. Snad se právě nyní můžeme zaměřit na to podstatné a nejdůležitější, co je pro nás pro všechny společné napříč zájmy, pohlavím a generacemi a tím je naše zdraví. Zdraví, které v konečném důsledku předčí veškeré trendy a výdobytky moderní doby, protože když se zdraví nedostává, všechno ostatní jde stranou.

Proč se tedy právě v této době, která je tolik netypická a nepředvídatelná, nenaladit v duchu improvizace a pomyslného návratu k tradičním hodnotám a hlavnímu poselství Vánoc, které tkví především v nezaměnitelném kouzlu rodinné atmosféry a v setkávání s našimi nejbližšími. Pevně věříme, že o tom všem bude po všech peripetiích i ten letošní advent, přestože třeba v poněkud omezenějším a opatrnějším režimu.

Přejeme všem pevné zdraví, co nejméně shonu a předvánočního kalupu a doufáme, že samotný konec roku bude přeci jenom o něco více optimistický než celý jeho průběh.

Mohlo by vás také zajímat