Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Jaký byl rok 2020 v Chytré lékárně

Jaký byl rok 2020 v Chytré lékárně

Začátek nového roku bývá zpravidla obdobím hodnocení toho předešlého. Ani my nechceme zůstat pozadu a připravili jsme si pro Vás pár čísel a především zajímavostí, které jsou spjaty právě s působením Chytré lékárny v minulém roce.

Není nutno opakovat, že důsledkem nemoci COVID-19 se loňský rok nesl ve znamení neobyčejných událostí a nových zvyklostí, z nichž mnohé nás doprovázejí dodnes. A kdo jiný než my, vaše lékárny a lékárníci, lidé, kteří se denně starají o vaše zdraví, by měl jít příkladem a zajistit tak vše pro to, abyste se u nás cítili dobře a bezpečně. Všechny naše pobočky jsme tak hned na jaře vybavili ochrannými plexiskly na tárách a zajistili jsme rovněž dostatečné označení pro doporučené rozestupy pro klienty uvnitř každé naší lékárny.

V lékárně za tárou i mimo prostory výdeje léků všichni po celou směnu poctivě nosíme ochranné pomůcky, abychom chránili vás a také abychom tu v plném zdraví mohli být po celou dobu připraveni věnovat se vašim přáním a požadavkům.

Ještě před začátkem kronavirové pandemie se nám podařilo spustit i v naší Chytré lékárně na Orlí pravidelnou službu Měření cukru v krvi, kterou doposud bylo možné využít pouze v Chytré lékárně na Slovákově. Tato služba je velice vyhledávaná a věříme, že díky skvělému týmu našich lékárnic z Orlí bude i nadále mezi klienty hojně využívaná. A že jste ji ještě nevyzoušeli? Určitě tak učiňte, je to skvělá příležitost k tomu, udělat hned začátkem roku něco pro své zdraví.

Vzhledem k epidemiologickýcm opatřením jsme v loňském roce nemohli zrealizovat akci, která má dlouholetu tradici a na kterou jsme opravdu pyšní, a to Skinchecker, neboli kontrolu mateřských znamének tak, jak jsme byli zvyklí, a to na Náměstí svobody. Nicméně i toto pro nás byla velká výzva a kontrola znamének nakonec proběhla.

Celkem jsme pro Vás připravili 9 termínů, vyšetření proběhlo v 6 lékárnách a lékařky prohlédly celkem 499 klientů. Podařilo se zachytit 3 melanomy a 5 basaliomů. Rádi bychom tedy ještě jednou poděkovali všem, kteří se na této rozsáhlé akci podíleli a budeme věřit, že letos snad proběhne vše tak, jak jsme byli z předešlých ročníků zvyklí.

Přestože osobní kontakt byl omezen a s ním i možnost klasických školení, zvládli jsme absolvovat zkraje roku, v letních měsících a dále pak na podzim, velké množství klasických školení a díky novým a moderním technologiím jsme se zúčastnili i školení a workshopů ve světě online. Mohli jsme se tak dále vzdělávat a jít kupředu v tom, co děláme a jak to pro vás můžeme dělat ještě lépe.

Na co jsme obzvlášť pyšní a co pro nás samotné bylo velkou neznámou byly dvě výstavy, které jsme v průběhu minulého roku v lékárnách představili. První byla výstava soch Jiřího Netíka realizovaná napříč vybranými Chytrými lékárnami a dále jsme se zúčastnili projektu Výloha roku 2020, do kterého byla vybrána jako soutěžní výloha Chytrá lékárna na Kobližné. Oba projekty byly velice úspěšné a jak pro nás, tak pro naše klienty velice obohacujícím zážitkem.

A protože jsme velice činorodí a rádi jdeme naproti hlavně vám, našim klientům, koncem roku 2020 jsme pro vás otevřeli další brněnskou pobočku a to Chytrou lékárnu na Hlinkách. Chtěli jsme tak rozšířit své působení a být tu pro vás se svými službami na dalším místě, které budete moci navštívit.

A abychom naši pomyslnou výroční zprávu uzavřeli něčím, co nás opravdu všechny velice těší, a přinesli čísla, která jsou především radostná a veselá, je nám velkým potěšením se s vámi podělit o další milou informaci. V loňském roce napříč všemi pobočkami Chytré lékárny proběhlo celkem 5 svateb a náš ‚‚chytrý tým" se rozšířil o 8 nově narozených členů, kteří podle našich posledních průzkumů dělají svým maminkám jenom samou radost.

Další velkou radostí a především skvělou novinkou, kterou jsme si nechali v našem hodnocení na závěr, je spuštění nového webu a především e-shopu, který se nám podařilo vyslat do éteru těsně před koncem roku. Jedná se o jedinečný projekt a zároveň možnost, jak své služby, na které jste zvyklí, podpořit i v online světě.

Velkou výhodou je možnost nakupovat z pohodlí domova či kanceláře a do budoucna to pro vás bude znamenat i větší možnosti v rámci edukace a využití již zaběhlých a některých zcela nových služeb i v online prostoru. Je to skvělá příležitost k tomu, jak jít s dobou a být blíž vašim potřebám a požadavkům. A my jsme za to nesmírně rádi.

A tím bychom také rádi uzavřeli povídání o loňském roce a popřáli si vzájemně hlavně hodně zdraví, malých i velkých radostí v práci i v osobním životě a poděkovali všem, kteří nás svojí přízní a možností spolupráce učí dále růst a čelit novým výzvám, jež tato doba neustále přináší.

Mohlo by vás také zajímat