Doprava zdarma nad 1 590 Kč | platby Benefit Plus kartou
×

Jak úspěšně zvládnout novoroční předsevzetí?

1. 1. 2022
Jak úspěšně zvládnout novoroční předsevzetí?

Novoroční předsevzetí je celosvětovou tradicí, kterou pravidelně praktikuje skoro polovina Čechů. Nejčastěji chceme zhubnout, starat se větší měrou o své zdraví, chceme začít více cvičit, mít lepší postavu do plavek, toužíme omezit své zlozvyky jako např. kouření, rádi bychom více šetřili, našli si novou práci, více cestovali či se zdokonalili v cizích jazycích. Podle statistiky si na Nový rok dáváme nejčastěji jen jedno takové předsevzetí, ovšem celá čtvrtina z nás svůj záměr opustí už po pouhých třech měsících. Proč? Alfou a omegou je v takových záležitostech vůle, trpělivost a vytrvalost, a proto pro vás máme pár pomocníků, kteří vám na cestě ke splnění novoročních předsevzetí pomohou.

Chci zhubnout

Kdo z nás by neznal vyděšený pohled na váhu po vánočních svátcích vyplněných cukrovím, bramborovým salátem a dalšími dobrotami tak typickými pro nejoblíbenější období celého roku? Ne nadarmo se nejčastější novoroční předsevzetí týká toho, jak vylepšit svou postavu a následně i vypadat a cítit se lépe. Dobrou zprávou je, že víc než polovina Čechů nakonec dosáhne vytouženého cíle a tedy i vysněné váhy. Pokud nestojíte o jo-jo efekt, zapomeňte na nezdravé diety a zaměřte se raději na celkovou změnu životního stylu. Do svého života zařaďte více pohybu, spánku a vyhýbejte se stresu. Jídelníček si poskládejte tak, aby byl bohatý na ovoce, zeleninu, dostatek vlákniny a s vyváženým poměrem bílkovin, tuků a sacharidů. Slazené limonády a alkoholické nápoje vyměňte za čistou vodou či neslazené čaje.

      

      

      

 

Chci přestat kouřit 

Dát si novoroční předsevzetí je snadné, ale dodržet ho, to občas bývá pořádná dřina. Zvlášť, pokud jde o zbavování se různých zlozvyků. Zatímco Češi zvládají v rámci svých novoročních přání docela slušně dodržovat předsevzetí spojená s redukcí váhy (55 %), úsporou peněz (77 %) či větším časem stráveným s rodinou ( 57 %), tak v případě zbavování se závislostí jde o mnohem náročnější fušku. Například kouřit přestane na základě novoročního předsevzetí pouze 11 % lidí. Tady se víc, než kdekoli jinde hodí vzít si na pomoc např. některý z podpůrných přípravků při odvykání kouření.

      

 

Chci žít zdravěji

Všichni víme, že zdraví máme jen jedno a další si ani za peníze nekoupíme. Základem pevného zdraví je imunita a tu už významným způsobem podpořit můžeme. Obohaťte svůj jídelníček o doplňky stravy a vitaminy.

      

      

 

Chci o sebe více pečovat

Která žena by netoužila po větším času pro sebe? Nastavte si s příchodem nového kalendářního roku svou skin care rutinu a dopřejte pořádnou dávku relaxace i své pokožce. Ta vám za to poděkuje. Vaše pleť bude vypadat mladší a vy společně s ní budete zářit. Kvalitní micelární vody, tonika, pleťová séra, hydratační krémy, masky a peelingy nesmí chybět! 

      

      

 

Chci více sportovat

Asi všichni víme, jak to vypadá v posilovnách ze začátku ledna. Občas se tam nedá hnout, neboť do nich zavítají i ti, kteří si na přelomu roku vytyčili do svých plánů jedno z nejtradičnějších novoročních předsevzetí. Zdravý pohyb však není jen přepočítávání kalorií v podobě příjmu a výdeje, ale obnáší to také řádnou výživu, regeneraci a péči o namáhané svaly a klouby. Je totiž dokázáno, že člověk vydrží u sportu jen tehdy, když ho pohyb nebolí. 

      

      

Přejeme hodně zdaru při naplňování vašich cílů! 💚

Mohlo by vás zajímat

leaf small

Mohlo by vás také zajímat