LékárnyAkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Jak se Brody vypořádal s omezením volného pohybu

17. 4. 2021
Jak se Brody vypořádal s omezením volného pohybu

Březen byl opět ve znamení tréninků a učení se. Po celý měsíc se však Brody s Veronikou museli držet zpátky a vynechat tak tolik oblíbená a důležitá setkávání se svými (nejen) psímy spolužáky ze Školy pro výcvik vodících psů. Jak už ale oba dobře známe, ani tato výzva pro ně nebyla žádnou nepřekonatelnou překážkou a společnými silami jí čelili s odhodláním a nekonečným optimismem.

V březnu si Veronika s Brodym užívali začínajícího jara, jak jen to šlo s ohledem na vládní omezení. Když se museli rozhodnout, kde zůstanou během zákazu volného pohybu, byl pro ně jasnou volbou pobyt v Brně. Brodymu se již blíží konec výcviku. Na rozdíl od některých školou povinných pečovatelů však do školy musel chodit každý všední den. Neustále totiž pilně trénoval, označoval volné lavičky v parku, vyhledával schodiště, upozorňoval zastavením na první schod anebo hledal dveře do obchodů. Ano, paradoxně i do těch uzavřených. Zkrátka trénoval a upevňoval vše, co musí správný vodící pes umět a to navzdory všem zákazům.

Co se práce týče, příliš změn nenastalo. Celkově však tuto podivnou dobu oba pocítili velice znatelně. Nemoholi se družit a setkávat s kamarády v parku, scházet se na společné přednášce či v kavárně. Proto byli oba velmi rádi, když se jim podařilo potkat nějaké psí školáky s jejich pečovately v okolí Školy pro výcvik vodicích psů. Brodymu se tak dostalo potřebné i zasloužené socializace a pro Veroniku a ostatní pečovatele to bylo nečekané a velice příjemné zpestření. Zároveň díky přítomné smečce psů mohli potrénovat i jeden z nejdůležitějších povelů, kterým je přivolání.

Ono totiž přivolání v prázdném parku není nic složitého, ale přijít bez váhání od psích kamarádů, které jste dlouho neviděli, to už chce opravdu silnou vůli. Jak však jistě mnozí dopředu tuší, Brody i tuhle těžší variantu zvládnul levou zadní.


Jaká překvapení Brodymu s Veronikou přinese měsíc duben, zatím nevíme. Jisté však je, že se na jarní počasí a i volnější opatření už moc těšili. Je také dost možné, že se již během měsíce dubna s Brodym rozloučíme a vyšleme jej do světa, ale to je zatím v tuto chvíli nejisté. Brody tak dál pilně trénuje a těší se z každého nového, naplno prožitého dne. A my se těšíme spolu s ním a věříme, že tak bude mít prostor k dopilování posledních povelů a pokynů před tím, než bude nadobro předán do rukou své nastávající nevidomé paničky.

A protože s organizací Vodící pes, z.s. již několikátým rokem spolupracujeme a její práce si nesmírně vážíme, rohodli jsme se podpořit ji a začátkem dubna byla v naší lékárně na Slovákově umístěna pokladnička na veřejnou sbírku pro tuto organizaci a výcvik vodících psů pro budoucí nevidomé páníčky. 

Pokladnička bude v naší lékárně po dobu jednoho roku. Bude tak dispozici všem, kteří by rádi finančně přispěli na pomoc při výcviku vodících pejsků. Věříme, že tato sbírka bude mít velký úspěch. Zároveň jsme moc rádi, že opět můžeme být u něčeho tak zajímavého a podílet se na podpoře tak významného projektu. 

Budeme se tak těšit na vaši návštěvu a případnou podporu v libovolné finanční hodnotě. Uznejte sami, samotná pokladnička je "jako živá". A věřte, že takových psích mazlíků jsou "ve psí škole" celé zástupy. Pojďme tedy společně přispět na jejich podporu a dobrou věc jako takovou.

Děkujeme, že pomáháte s námi.

Mohlo by vás také zajímat