Doprava zdarma nad 1 590 Kč | platby Benefit Plus kartou
×

Jak proběhlo vyšetření mateřských znamének v číslech

16. 6. 2021
Jak proběhlo vyšetření mateřských znamének v číslech

Stejně jako v loňském roce proběhlo i letos vyšetření mateřských znamének přímo v zázemí našich vybraných lékáren. A opět byl o tuto aktivitu veliký zájem, který nás těší a zároveň je pro nás pozitivní zpětnou vazbou především proto, že prevenci rakoviny kůže neberete na lehkou váhu. A jak to tedy probíhalo?

Jak již bylo řečeno, vyšetření znamének se neslo v obdobném duchu, jako tomu bylo v loňském roce. Tentokrát se nám podařilo zorganizovat celkem 10 termínů, kdy bylo možné nechat si svá mateřská znaménka zkontrolovat dermatologem v našich 6ti vybraných lékárnách. Všichni zúčastnění tak měli dostatek času a prostoru jak na samotné vyšetření, tak na případnou konzultaci s dermatologem. Klienti mohli využít i možnosti konzultace s našimi magistrami a to především v rámci osvěty týkající se prevence rakoviny kůže, základního samovyšetření znamének anebo třeba vhodné péče o pleť (nejen) v letním období.

Také čísla byla v porovnání s loňským rokem dosti podobná. Celkem bylo vyšetřeno 508 klientů, přičemž opět dominoval počet vyšetřených žen. Těch bylo celkem 406, mužů se zúčastnilo celkem 102. Za celou dobu bylo zachyceno 28 případů, kdy znaménka nebyla v pořádku a klientům byla doporučena okamžitá návštěva odborníka. Všechny termíny vyšetření proběhly za dodržení veškerých bezpečnostních a hygienických pravidel. Mimo informací získaných konzultací s našimi magistrami a dermatology si klienti mohli odnést vzorečky opalovacích přípravků na vyzkoušení anebo rovou zakoupit doporučené opalovací přípravky, které jsou nyní v našich lékárnách i v e-shopu za výhodné ceny.

Pokud jste se na vyšetření nestihli objednat a rádi byste se poradili o použití vhodné fotoprotekce pro vás, případně někoho z vašich blízkých, určitě doporučujeme návštěvu vaší oblíbené lékárny, kde vám s výběrem a  samotnou aplikací rádi poradíme. Ač je to stále opomíjeno, samotné použití opalovacích přípravků je totiž důležité téma i v našem podnebném pásmu, ne pouze při návštěvě přímořských destinací.

A pokud do našich lékáren nemáte cestu, určitě doporučujeme přečíst si náš článek o použití opalovacích přípravků, kde naleznete zajímavé informace. Ke koupi opalovacích přípravků a péče po opalování můžete využít i náš e-shop, kde nyní máme spoustu akčních nabídek, které by vás mohly zajímat.

Letošní ročník vyšetření mateřských znamének tedy odhalil poměrně dost případů, které byly odeslány k odborné léčbě. A přestože to není úplně pozitivní zpráva, je dobré mít na paměti, že včasný záchyt je dalším krokem k možnému uzdravení. Právě i proto je prevence velice důležitá.

Věříme, že i vy pravidelně využíváte preventivních prohlídek, chráníte se dostatečně před slunečními paprsky a zdraví vás i vašich blízkých vám není lhostejné.

leaf small

Mohlo by vás také zajímat