Doprava zdarma nad 1 590 Kč | platby Benefit Plus kartou
×

Jak pečovat o velmi suchou až atopickou pokožku v zimě s produkty Bioderma?

Jak pečovat o velmi suchou až atopickou pokožku v zimě s produkty Bioderma?

Suchá a atopická pokožka bývá hlavně v zimě napnutá a ztrácí vláčnost, což se někdy objevuje v kombinaci se svěděním a skvrnami. Je to proto, že pokožka mezi jednotlivými rohovými buňkami obsahuje méně tuku, které nazýváme ceramidy. Můžeme si je představit jako maltu mezi cihlami ve stěnách domu. Tvorba ceramidů v zimním období klesá o 30 %, pokožka je proto sušší s drobnými prasklinkami.

Zhoršení ekzému ale nemusí být jen ze zimy. Běžné virové infekce (rýma, kašel) nás provázejí celou zimu a vedou k výrazným výkyvům průběhu ekzému. Hlavně u dětí bychom měli zvážit návštěvy v rodinách, kde je jiné nemocné dítě, a v chřipkové epidemii se vyhýbat i velkým akcím pro děti i dospělé.

Na prudké sezónní a klimatické změny reaguje kůže zhoršením onemocnění. Nedoporučuje se proto ani zimní pobyt u moře v exotických oblastech. Riziko zhoršení je nejen při dlouhém letu klimatizovaným letadlem s přesušením kůže, ale hrozí i nakažení od spolucestujících kapénkovou infekcí. Prudká změna ze zimy do velkých veder a při zpáteční cestě naopak je navíc zátěží nejen pro atopickou pokožku, ale i pro celý imunitní systém hlavně u kojenců a batolat, jejichž obranyschopnost ještě není plně vyvinutá.

Jak zvládnout velmi suchou až atopickou pokožku v zimě? 

Vlivem nízké teploty v zimním období je pokožka suchá, křehká a náchylnější. Používejte proto sprchové gely a oleje bez obsahu mýdla a s obsahem zvláčňujících složek, například Atoderm Sprchový olej.

Základem je pravidelné a časté promazávání kůže zvláčňujícími krémy např. Atoderm Krém nebo Atoderm Intensive Baume. Nezapomeňte ošetřovat také své rty např. hydratační péčí na rty Atoderm Balzám na rty.

Pokožka rukou je během zimy sušší a křehčí a často se zhoršuje i ekzém na rukou, který je v zimě nejvíce vystavený extrémním změnám teploty. Ruce je proto důležité po každém umytí dobře osušit a následně vždy ošetřit krémem. V souvislosti s nemocí COVID-19 a častého mytí rukou spolu s použitím desinfekčních gelů vzniká jejich podráždění. Pokud je to možné, upřednostňujte hydro-alkoholické gely, například Biphase Lipo alcoolique, který plní v péči o ruce přelomovou dvojitou funkci: vedle eliminace virů také pečuje o vaši pokožku. Jako vůbec první antibakteriální gel vás tak nejen chrání před viry a bakteriemi, ale zároveň i vyživuje ochrannou bariéru vaší pokožky rukou. Při mytí rukou dávejte přednost „prostředkům bez obsahu mýdla“ a vlažné vodě, vhodný je například Atoderm Sprchový gel nebo v případě atopického ekzému Atoderm Intensive Gel moussant . Ruce si dobře opláchněte a následně naneste hydratační krém Atoderm Krém na ruce a nehty, který podpoří a obnoví kožní bariéru.

Pokud vás trápí atopický ekzém, oblékejte se tak, aby nedocházelo k pocení. Vybírejte čepice a rukavice tak, aby měly vnitřní povrch hladký nebo byly podšité hladkou bavlnou. Na krk vyberte místo šály raději hladký nákrčník. Nevhodné jsou na zimním oblečení i lemy z umělé kožešiny.

Během chřipkové epidemie není vhodné chodit mezi větší počet osob. Každá virová infekce zhorší průběh ekzému. 

V zimním období je vhodnější pobyt na horách než v exotické oblasti u moře. Střídání klimatických pásem, teploty ovzduší a dlouhé lety často ekzém ještě zhorší.

 

RUTINA PRO VELMI SUCHOU AŽ ATOPICKOU POKOŽKU S PRODUKTY ATODERM

Atoderm rozumí a pomáhá velmi suché až atopické pokožce. Díky patentu Lipigenium(TM) obnovuje kožní bariéru a doplňuje chybějící lipidy. Tím zajišťuje celistvost pokožky a udržuje její přirozenou vlhkost. Navíc patent Skin Barrier Therapy(TM) zabraňuje šíření zlatého stafylokoka a pronikání alergenů, které primárně zhoršují suchost pokožky u atopického ekzému.

Hygiena

Velmi suchá pokožka se vyznačuje dočasným pocitem lehkého pnutí nebo lehkým olupováním, proto je důležité zvolit vhodný produkt jako je Atoderm Sprchový olej. Při atopické dermatitidě sehrává velmi důležitou roli hygiena, díky které je možné zabránit nadměrnému šíření zlatého stafylokoka na pokožce. Nejvhodnější produkty jsou Atoderm Sprchový olej, Atoderm Intesive gel moussant nebo Atoderm Instensive Mycí kostka.

Péče

Během zimního období dochází k vysušení pokožky, pocitům dyskomfortu a k pnutí. Abychom pokožku po celý den udrželi vláčnou a hebkou, je důležité pokožku chránit a vyživovat vhodnými denními produkty jako je Atoderm Krém. Pro atopickou pokožku, která se vyznačuje extrémní suchostí, červenými skvrnami a svěděním je vhodný Atoderm Intensive Baume, který okamžitě zklidňuje podráždění, zmírňuje svědění a intenzivně zvláčňuje. 

Atoderm je kompletní produktová řada čisticích produktů a produktů péče o obličej a tělo, které jsou ušity na míru pro suchou, velmi suchou až atopickou pokožku a jsou určeny pro každodenní používání spolu s léčbou ekzému nebo svědění.

 

leaf small

Mohlo by vás také zajímat