LékárnyAkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Jak letos pečovat o svou pokožku, načerpat vitamín D a podpořit krásné opálení?

Jak letos pečovat o svou pokožku, načerpat vitamín D a podpořit krásné opálení?

Betakaroten je přirozeným zdrojem vitamínu A, který udržuje normální stav pokožky. Díky němu můžeme získat a udržet si krásnou barvu pokožky po pobytu na slunci.

Jak podpořit krásné opálení?

Betakaroten je přirozeným zdrojem vitamínu A, který udržuje normální stav pokožky. Díky němu můžeme získat a udržet si krásnou barvu pokožky po pobytu na slunci. Betakaroten patří do skupiny tzv. karotenoidů. Jsou to přírodní barviva, pro která je typická žlutá, oranžová a červená barva, a jsou jim připisovány blahodárné vlivy na lidské zdraví. Betakaroten stejně jako všechny karotenoidy se vyznačuje významným antioxidačním účinkem. To znamená, že vychytává v našem těle škodlivé volné radikály, které se v kůži uvolňují po dopadu slunečního UV záření.

 

Přirozený ochranný faktor 

Naše tělo může ukládat betakaroten a ostatní karotenoidy do zásoby. Nejčastěji je ukládá do jater, tukové tkáně a také do kůže. Nadbytek karotenoidů v těle nám nezpůsobí žádné vážné poškození nebo zdravotní problém. Samotné ukládání betakarotenu do kůže má pro náš organismus význam – nabízí, podobně jako melanin, ochranu proti slunečnímu záření. Člověk díky němu může pobývat na slunci dvakrát až třikrát déle než obvykle. Což znamená i delší možnost vstřebávat vitamín D ze slunečního záření bez nežádoucího spálení pokožky. Pro dostatečnou ochranu kůže je však nanejvýš vhodné použít ještě opalovací krém a důkladně si ho na kůži rozetřít. Užívání betakarotenu nelze považovat za náhradu ochranných kosmetických prostředků při opalování, ale za vhodný doplněk.

 

Jak opalováním podpořit svou imunitu?

V poslední době je pro podporu imunity doporučován především vitamín C a vitamín D. Vitamín D není vitamínem v pravém slova smyslu. Jedná se vlastně o hormon. Na rozdíl od všech ostatních vitamínů si jej totiž lidské tělo umí vytvořit samo. Jeho tvorba je však závislá na pravidelném vystavení kůže slunečním paprskům, proto se taktéž nazývá sluneční vitamín. Zde tedy platí: „Kam nemůže slunce, musí lékař“. Je zajímavé, že lékaři nevědomky podporovali imunitu svých pacientů pomocí vitamínu D již v době, kdy tato látka ještě vůbec nebyla známá. Posílali své pacienty do horských sanatorií, aby se vystavovali slunci, tedy doplnili vitamín D.
Neměli bychom samozřejmě zapomínat na nepříznivý vliv nadměrného slunění. V letním období a v zimě na horách a při sněhové pokrývce už může být intenzita ultrafialového záření příliš vysoká, kdy hrozí spálení kůže, a proto musíme přistoupit k její ochraně.
 
 
 
ZT: Biotin přispívá k udržení zdravé pokožky. Zinek přispívá k udržení zdravé pokožky, vlasů, nehtů a zraku.

Doplněk stravy.

Mohlo by vás také zajímat