Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Historie a novinky z Chytré lékárny aneb co se děje v zákulisí

Historie a novinky z Chytré lékárny aneb co se děje v zákulisí

V souvislosti s otevřením další Chytré lékárny na Hlinkách jsme vyzpovídali ředitelku sítě Chytrých lékáren, Alici Dosedlovou, a ta nám prozradia nejen něco málo z historie, ale také o novinkách, na které se "nejen" v našich lékárnách můžete těšit.

„Nejdřív něco málo o Chytré lékárně Hlinky. Naše v pořadí již devátá Chytrá Lékárna se nachází v Lékařském domě Hlinky v Brně, který vznikl rozsáhlou rekonstrukcí nemovité kulturní památky vedené pod pořadovým číslem 7651, která je veřejnosti známa pod názvem Kohnova vila. Ta byla postavena v roce 1900 v novorenesančním stylu a původně sloužila k bydlení."

„Nová pobočka na Hlinkách nabídne kromě dobré dostupnosti a možnosti pohodlně zaparkovat hlavně zaměření na péči o nastávající maminky. Je přímo v budově, kde krom jiných ambulancí sídlí i klinika asistované reprodukce, čemuž odpovídá nejen rozšířený sortiment, ale i zkušenosti a dlouhodobá a úzká spolupráce s klinikou."

Jak vznikl celý koncept Chytré lékárny?

„Koncept Chytré lékárny jsme začali budovat po několika letech osobních zkušeností z lékárenského prostředí. Já jsem v tu dobu měla za sebou již pět let praxe v lékárně, když jsem nastoupila do naší první lékárny na Kamenném Vrchu. A právě tady se začala formovat představa o tom, jak by „naše“ lékárna měla fungovat, jak chceme pracovat s lidmi a jakou lékárnu a služby chceme našim klientům a pacientům nabídnout.

Tak začal vznikat koncept „jiné“ lékárny, která nabídne lidem příjemné a přátelské prostředí, kde se budou cítit dobře, kde to bude pěkné, voňavé, kde jim budou lékárníci věnovat nejen maximální odbornou péči, ale především tu osobní. A to je základem našeho konceptu."

„Věřili jsme, že to je správná cesta, a že my chceme právě takovou lékárnu, v mnoha směrech neobyčejnou. Tak vznikla značka Chytrá lékárna. Už od začátku jsme více pracovali s kartou osobní péče, nabídli jsme našim klientům více služeb a především osobní zájem. Ten mně osobně mnohdy v klasických lékárnách chybí. I proto jsme pečlivě vybírali naše kolegy, se kterými se shodneme na tom, jak by naše práce měla vypadat, a kteří budou mít chuť dát lékárenské práci něco víc a budou mít svoji lékárnu a práci s lidmi, opravdu rádi."

Která Chytrá lékárna byla otevřena jako první?

„Vůbec první Chytrou lékárnu jsme otevřeli v roce 2011 na Slovákově ulici a odezvy našich klientů nás utvrdili v tom, že jdeme správnou cestou. Za rok přibyla pobočka na Kobližné, Orlí a ve Vyškově, za další pak v Tišnově a v samém centru Brna, na České. V roce 2016 jsme otevřeli Chytrou lékárnu na Mendlově náměstí, v nově zrekonstruovaném Dvořákově domě, a na Oblé. Letos přibude k Chytrým lékárnám již zmíněná lékárna v Lékařském domě na ulici Hlinky."

Co mají lékárny společného a čím se naopak odlišují?

„Chytré lékárny samozřejmě spojuje náš koncept. Všude by klienti měli dostat stejně kvalitní péči a vědět, že jsou v Chytré lékárně. Všechny lékárny také spojuje jednotný design (ke spolupráci jsme přizvali architekty), nábytek a prvky, které zpříjemňují prostředí, jako je vůně, příjemná podkresová hudba apod. Kromě našich standardních služeb, jako je měření tlaku či lékové poradenství, si klienti můžou zvolit jednotlivé pobočky i podle nadstandardních služeb, o které mají zájem. Ať už pravidelnou diagnostiku pleti v Dermocentru na Kobližné, vlasové poradenství na České, měření glykémie na Orlí a Slovákové, či např. diagnostiku chodidel nebo analýzu složení těla."

Chystáte nějaké novinky?

„Velkým tématem, které nás teď zaměstnává, je příprava eshopu, který bude v brzké době spuštěn. Vždy preferujeme osobní přístup, ale žijeme v online době, takže musíme reflektovat nejen aktuální situaci, ale především poptávku našich klientů."

„Lehce se bráníme označení eshop, spíše to bude „online Chytrá lékárna“, která by měla doplnit servis našich kamenných lékáren o možnost rezervace, zjištění dostupnosti produktů a další nové služby, ale samozřejmě i o klasické eshop objednávání."

Mohlo by vás také zajímat