Doprava zdarma nad 1 590 Kč | platby Benefit Plus kartou
×

Exkluzivní výstava - Tomáš Bím v Chytré lékárně

Exkluzivní výstava - Tomáš Bím v Chytré lékárně

Dopřejte si chvilkové zastavení a nechte se vtáhnout do nostalgické atmosféry autorových vzpomínek na dětství.

Výlohy Chytré lékárny se na více než tři měsíce promění v uměleckou galerii. Na vybraných pobočkách: SLOVÁKOVA, ČESKÁ, KOBLIŽNÁ a MENDLOVO NÁMĚSTÍ bude od 25. 10. 2021 do 31. 1. 2022 přímo ve výlohách vystaveno 10 vybraných litografií malíře Tomáše Bíma. Jde o exkluzivní výstavu, neboť známý grafik a ilustrátor vystavuje v Brně jen výjimečně.

Jednotlivá umělecká díla bude možné i zakoupit. A to např. přímo na pobočkách, kde vám bližší informace rády poskytnou naše magistry. Kontaktovat nás však také můžete na telefonním čísle 734 754 807 či na e-mailu: smahelova@chytralekarna.cz

Co jsou to vlastně litografie?

Litografie (z řeckého lithos – kámen, grafein – psát) alias kamenotisk je nejstarší plánografickou technikou - technika tisku z plochy -  kterou objevil v roce 1796 Alois Senefelder. Je založena na chemických vlastnostech jemnozrnného vápence, který v místech pokreslených mastnou barvou absorbuje tiskařskou barvu, zatímco nepokreslená místa zůstávají hydrofilní a barvu odpuzují.

Tomáš Bím (*12. listopadu 1946) malíř, grafik a ilustrátor. Řadí se mezi přední české výtvarné precizionisty. Začátky jeho tvorby spadají do první poloviny 70. let 20. století. Vychází z prostředí, které velmi důvěrně, až intimně zná: hřiště, dvory, závodní dráhy, plovárny, zahrady, mořská pobřeží apod. Jeho výtvarná stylizace je jednoduchá. Vyniká v ní barevné cítění, které má typický bímovský rukopis, a to nejen v obrazech, ale zejména v litografiích.

Prohlédněte si celou sbírku:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

leaf small

Mohlo by vás také zajímat