LékárnyAkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Ptejte se na téma atopický ekzém

Ptejte se na téma atopický ekzém

Neobyčejná osobní péče o naše klienty je jednou z našich priorit, na kterých si opravdu zakládáme. Spousta lidí nyní přesunula svoje pracovní povinnosti do svých domácností, mnozí se navíc musí starat o děti, které díky uzavření škol a školek zůstaly také doma. A protože víme, že tato doba není jednoduchá, přinášíme možnost poradenství online, kdy vám naše dermoporadkyně bude k dispozici prostřednictvím live chatu a bude odpovídat na vaše dotazy. Tématem připravovaného live chatu bude atopický ekzém. 

Atopický ekzém je zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje především svěděním a suchostí pokožky. Obvykle se objeví už v dětství, ale nebývá to pravidlem. Leckdy k jeho rozvoji dojde i důsledkem stresu, nesprávné životosprávy anebo hormonálních změn v období puberty, u žen v průběhu těhotenství. Toto onemocnění trápí až 30 % světové populace a nevyhýbá se ani těm nejmenším. Leckdy je to celoživotní problém, který dovede opravdu nepříjemně potrápit. 

Nejprve se ekzém projeví zarudnutím a zduřením s postupným výsevem pupínků a později i puchýřků. Právě tato fáze je velmi nepříjemná, dochází k rozškrabání puchýřků, což může vést až k infekci. Možnosti léčby jsou různé. Jednak vnitřním užíváním léků, antihistaminik, nebo zevním užíváním mastí, tzv. kortikosteroidů. Tato léčiva však může předepsat pouze lékař. Další možností, jak podpořit léčbu ekzému a ulevit si tak od nepříjemného svědění, je užívání dermokosmetických přípravků z lékárny. Na výběr je tak opravdu pestrá nabídka produktů ze speciálních řad dermokosmetických značek, které jsou zaměřeny právě na péči o ekzematickou pokožku. Odstraňují suchost pokožky, posilují kožní bariéru a zamezují případnému svědění kůže. 

Pokud se s atopickým ekzémem sami potýkáte anebo máte ve svém okolí někoho, koho tento nepříjemný problém trápí, přinášíme vám možnost online poradny s naší dermoporadkyní, se kterou budete moci konzultovat právě využití dermokosmetiky jako podpůrné léčby v boji proti atopickému ekzému. 

Live chat na téma atopický ekzém

  • online poradna proběhne 26. 3. 2021 od 10.00 - 16.00 hod.
  • ptát se můžete prostřednictvím chatovacího okénka na webu
  • odpovídat bude naše dermoporadkyně Lenka Dvořáková
  • téma je atopický ekzém a využití dermokosmetiky ke zmírnění jeho příznaků

Budeme se těšit na vaše dotazy a věříme, že vám tak i v této nelehké době budeme moci poskytnout takovou profesionální péči a podporu, na kterou jste u nás zvyklí a kterou se snažíme neustále zdokonalovat a posouvat dopředu.

Online poradna je tak další z možností, jak vám být nápomocni i v době, kdy k nám do našeho dermocentra nemůžete přijít osobně.

Mohlo by vás také zajímat