Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Jak se nesl závěr roku očima Brodyho a Veroniky

18. 1. 2021
Jak se nesl závěr roku očima Brodyho a Veroniky

Jak si Brody užil Vánoce, jak zvládl závěr roku, co ho čeká v roce novém a proč se občas při procházkách centrem dostali oba s Veronikou do zajímavých patálií, si můžete přečíst v našem článku. 

Během prosince, kdy došlo k rozvolnění a otevřely se nákupní centra a obchody, byl v ulicích vidět chaos a zmatek. Do toho předvánoční úklidy, přípravy a s tím spjato především hodně stresu a nepohodlí. Brody s Veronikou se však nenechali zlomit a prosinec tak vnímali jako měsíc pohody, klidu a příjemně stráveného času se svými blízkými.

V první části měsíce sice ještě Brody musel chodit do školy a zúčastnil se výcviku, aby byl na jaře dobře připravený pro případného klienta, ale celé období těchto povinností již provázela vánoční atmosféra. Užili si s Veronikou spoustu krásných procházek zářícím Brnem, ale také nevyhnutelné strasti s prodávajícími, kteří měli v nabídce plyšové štěkající a běhající pejsky, kterých se Brody zpočátku nesmírně bál. Po chvilce však pochopil, že hračky nekoušou a mohl se tak dál pilně soustředit na průchod centrem města. Druhou část prosince strávili společně na Vysočině, kde je čekala každý den prochazka přírodou, odpoledne nějaké cvičení a úkoly a večer zasloužený odpočinek.

Brody dostal pod stromeček spoustu hraček a pamlsků, které si také na Štědrý večer mohl sám rozbalit. Oslavy Nového roku zvládli Brody s Veronikou na výbornou, v poklidu a bez stresů. Petardy, které obvykle zvířatům dělají obtíže, byly pro Brodyho jenom divným zvukem, který ani nestálo za to řešit, a Brody v klidu veškeré silvestrovské veselí a novoroční oslavy prospal. Hned další den se oba vydali na novoroční procházku, na které potkali spoustu psích kamarádů a celou novoroční atmosféru doprovázelo nádherné počasí.

Doufejme, že bude platit pořekadlo "Jak na nový rok, tak po celý rok" a oba si tak budou moci užít ještě velkou spoustu nádherných procházek před tím, než Brody půjde do služby pomáhat nevidomému klientovi. Zatím se neví, v jakém časovém horizontu se tak stane, nicméně už teď můžeme říct, že Brody je opravdu velice šikovný a učenlivý a rozhodně by byl dobrým parťákem již co nevidět. 

Závěrem bychom rádi v novém roce popřáli Brodymu i Veronice především pevné zdraví, hodně společných zážitků a příjemné a spokojené soužití.

Mohlo by vás také zajímat