Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Brody s Veroniku během září rozhodně nezaháleli

25. 11. 2020
Brody s Veroniku během září rozhodně nezaháleli

Během měsíce září byl Brody s pečovatelkou Veronikou v jednom kole. Opět se vrátil do školy pro vodící psy, zúčastnil se také amatérského záchranářsého cvičení a získal nového psího společníka z organizace Vodící pes, z. s., který byl nově přidělen právě Veronice.

Prvního září se Brody se vší radostí vydal do školy, kde ho čekali mimo jiné i jeho další sourozenci, kteří nově nastoupili do výcviku.

Brodeček byl v té době ještě před stříháním a vypadal jako zarostlý medvídek. První zářijový víkend se Veronika a Brody zúčastnili amatérského záchranářského cvičení pro děti.

Zasahující děti na Rescue Marathonu Kids Edition z něj byly naprosto unešené, a i když jejich stanoviště bylo zaměřeno na dopravní nehody, všichni si díky Brodymu, který výrazně poutal pozornost, myslely, že s Veronikou simuluje psí pokousání. Kdyby ho znali o trochu více, jistě by věděli, že od Brodyho žádné kousnutí ani ve snu nehrozí. Brody si Veroniku celý den bedlivě hlídal a tak všechny zásahy s ním probíhaly po jejím boku. Podle slov Veroniky jejich vzájemná důvěra den ode dne roste a je moc krásné sledovat ten neustálý vývoj. Stejnou důvěru totiž nejspíš bude určitě schopen navázat s budoucím nevidomým pánem, a to je to podstatné.

V půlce září dostali k dočasné péči i malé štěně budoucího vodicího psa, který zatím neměl pečovatele. Jmenoval se Boss, a byl to kříženec zlatého a labradorského retrievera. Byli opravdu upřímně nadšení! Brody byl zprvu zdrženlivý, ale nakonec se Bossíček učil od šikovného psího školáka. Brody tak měl na týden nového parťáka na hraní. Na konci měsíce došlo k výjimečnému setkání. Brody se setkal se svou bývalou pečovatelkou Lenkou, která je zároveň i "psí kadeřnice", a tak mu udělala nádherný letní sestřih, díky kterému se z původního medvěda stal opět pudl královský.

Setkal se tam také se starým známým Vikim a štěnětem budoucího vodicího psa, německým ovčákem Unimo. A setkání to bylo opravdu velice srdečné.

Brody s Veronikou tvoří bezva tým a je opravdu radost sledovat pokroky, které u nich přichází s každým dalším měsícem jejich společného soužití. Věříme, že si tuto atmosféru udrží i nadále a držíme pěsti, ať se oběma daří co nejlépe.

Mohlo by vás také zajímat