Lékárny AkceSlužbyKarta osobní péčeBlog

Brody s Veronikou v listopadu pilně pokračovali s výcvikem

1. 12. 2020
Brody s Veronikou v listopadu pilně pokračovali s výcvikem

Přinášíme novinky o tom, jak se měl náš Brody v průběhu měsíce listopadu a co nového se s Veronikou naučili. O tom, zda jim vůbec zbyl nějaký čas na zábavu nebo se jen pilně věnovali svým "školním" povinostem si můžete přečíst v našem článku. 

V listopadu Brody s Veronikou dále pracovali na povelech a úkolech on-line, které zadávaly cvičitelky Školy pro výcvik vodicích psů, s.r.o.

I přesto, že se vídáme jen s malým množstvím psích spolužáků a pečovatelů, nesmírně nás tyto on-line úkoly posouvají a prohlubují náš vzájemný vztah.
Brody se naučil správně podávat předměty a hračky, vypilovali jsme ztížené povely, např. přivolání od hračky, když jsem byla k Brodymu zády. To byl zatím nejtěžší povel, na kterém jsme společně pracovali. Brody také výborně označuje schody a obrubníky zastavením, což je základ pro práci vodicího psa - zastavením ho totiž na schod upozorní.Samozřejmě jsme ale nestrávili celý měsíc jen výcvikem. Každý trénink totiž musí být proložen také zábavou, a tak jsme byli na několika dlouhých procházkách. Na jedné jsme dokonce v půlce listopadu našli dva košíky hub a tak jsme zjistili, že i Brodyho baví houbařit.Nyní začíná advent a my se společně těšíme na svátky a budeme doufat, že Brody zvládne oslavy Nového roku bez obtíží.

Mohlo by vás také zajímat